Dom bez pyłu, dymu oraz wirusów – o oczyszczaczach powietrza

Mieszkańcy miast pomału nabierają świadomości, jakże istotne dla samopoczucia i zdrowia jest utrzymanie czystości powietrza. Wraz z nim wdychamy wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia przemysłowe i alergeny: dym tytoniowy, spaliny samochodów, kurz, pyły zawieszone PM2.5 czy wirusy i mikroorganizmy. Jak więc zadbać o oczyszczanie powietrza w mieszkaniu lub miejscu pracy?

Oczyszczacz powietrza – co usunie?

W dzisiejszych czasach najlepszym rozwiązaniem jest wyposażenie mieszkania w oczyszczacz powietrza. Takie urządzenie poradzi sobie zarówno z z zanieczyszczeniami cząsteczkowymi i biologicznymi, jak i kurzami. Efektywność oczyszczaczy powietrza mierzy się określając najmniejszą wielkość cząsteczki zanieczyszczenia, która będzie wyłapana w ich filtrze. Urządzenia o znacznej wydajności, posiadające tzw. filtry HEPA, wychwytują praktycznie wszystkie cząsteczki o rozmiarze 0,3 mikrona. Jednakże oczyszczanie powietrza ze stosownym urządzeniem jest jeszcze skuteczniejsze.

Wypróbuj oczyszczacz powietrza Airdog

Nowatorskie oczyszczacze powietrza Airdog korzystają z opatentowanej technologii Ionic Wind Technology, która gwarantuje najwyższy poziom filtracji. Wychwytują one nawet cząsteczki o rozmiarze 0,0145 mikronów, co usuwa pyły zawieszone PM10 oraz PM2.5, dym tytoniowy czy sadzę. Urządzenie Airdog X5 skutecznie i błyskawicznie zatrzymuje także wirusa grypy, co zaświadczają wykonane testy. Przewagą oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich konstrukcja, przyczyniająca się do redukcji wydatków związanych z eksploatacją. Nie ma potrzeby cyklicznej wymiany wykonanych z papieru, jednorazowych filtrów HEPA – kasetę filtracyjną i filtr wstępny można opłukać, zaś jonizator plazmowy wystarczy przetrzeć suchą gąbką. Te oczyszczacze powietrza pracują cicho, są energooszczędne i proste w obsłudze.