Czym różnią się od siebie metody laserowej korekcji wad wzroku?

FemtoLasik. Dowiedz się więcej na https://voigtklinikaoka.pl/laserowa-korekcja-wzroku/metoda-femtolasik/.

Laserowa korekta wzroku to w tym momencie najbardziej popularna forma korekcji astygmatyzmu, presbiopii, hyperopii oraz myopii, jednak niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, iż zabiegi te są wykonywane przy pomocy rozmaitych technik.

Zabieg FemtoLASIK – bezbolesna, bezinwazyjna, a przy tym bezpieczna technika korekcji wzroku

Zabieg FemtoLASIK (często zwany także All-Laser-LASIK) to w pełni bezpieczna, bezbolesna oraz bezinwazyjna technika korekty takich wad jak krótkowzroczność (do -10 dioptrii), astygmatyzm (do 6 dioptrii), nadwzroczność (do +4 dioptrii) i w niektórych przypadkach presbiopia. Sam zabieg nie jest długi – doświadczony lekarz optometrysta potrafi przeprowadzić go w czasie poniżej 20 minut. Zaletą tego zabiegu jest to, iż pacjent niezwykle szybko odzyskuje ostrość wzroku – w zasadzie w przeciągu dnia od zabiegu może podjąć na nowo swoje normalne zadania. Zabieg podzielony jest na dwa etapy i przeciwnie do metody LASIK, tutaj rogówka nie jest nacinana przy użyciu mikrokeratomu. Podczas zabiegu FemtoLASIK w pierwszej kolejności przy użyciu lasera femtosekundowego odseparowuje się płatek rogówki o grubości około 0,1 milimetra, a w kolejnej fazie ma miejsce modelowanie rogówki z zastosowaniem lasera excimerowego.

Inną odmianą zabiegu FemtoLASIK jest FemtoLASIK Topoguided, gdzie praca lasera excimerowego jest dostosowana do każdego pacjenta. Przed zainicjowaniem zabiegu wykonuje się topografię rogówki i na jej podstawie programuje się wszystkie ruchy wiązki lasera. Ten rodzaj zabiegu przeprowadza się u osób z astygmatyzmem i dalekowzrocznością, których układ optyczny cechuje się nietypowym kształtem.

Zabiegi EBK oraz LASEK

Rzadziej wykorzystywane sposoby korekty wzroku to przykładowo:
EBK, w którym po znieczuleniu oka usuwany jest z rogówki nabłonek (odbudowuje się on po pewnym czasie naturalnie), a w następnej kolejności modeluje się rogówkę przy pomocy lasera excimerowego. EBK zwana jest metodą powierzchniową, dlatego że laser nie ingeruje w głębsze warstwy rogówki. Metodę tę można jednak zastosować tylko do korekty niewielkich wad wzroku.
LASEK – przeprowadzany jest u osób, u których z różnych przyczyn nie da się zastosować metody FemtoLASIK. W tej metodzie korekty wzroku płat nabłonka rogówki usuwany jest nie wiązką laserową, a alkoholem.

Nasza siedziba:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]