Cierpisz na depresję? Umów się na psychoterapię indywidualną

Intencją psychoterapii jest obejmowanie pomocą osób zmagającym się z problemami natury psychicznej i emocjonalnej. Do kogo skierowana jest psychoterapia indywidualna? Dlaczego należy skorzystać z pomocy specjalisty?

Jak pomaga psychoterapia indywidualna?

Chcesz poprawić jakość swojego życia, pokonać dolegliwości psychosomatyczne, podnieść samoocenę i przezwyciężyć stany depresyjne? Zgłoś się do gabinetu psychoterapii indywidualnej! Pierwsze spotkania, trwające 50 minut, mają na celu ewaluację potrzeb pacjenta i ustalenie jego oczekiwań. Sesje pomagają rozwiązać wewnętrzne konflikty, obniżyć napięcie w ciele, uczą asertywności, łączą również tradycyjne metody z terapią ruchową. Terapeuta nie proponuje gotowych rozwiązań, ani nie narzuca swojego zdania, a jedynie pomaga pokonać lęki, stawić czoła nowym wyzwaniom i odnaleźć własną ścieżkę.

Psychoterapia indywidualna – kto korzysta z sesji terapeutycznych?

Z psychoterapii indywidualnej korzystają pacjenci borykający się z rozmaitego typu problemami emocjonalnymi, m.in. będącymi skutkiem traumatycznych przeżyć lub długofalowego stresu. Sesje terapeutyczne przynoszą też pomoc osobom mającym trudności z nawiązywaniem prawidłowych relacji oraz pacjentom z syndromem DDA (Dorosłe Dzieci Alkoholików). Psychoterapia indywidualna jest także zalecana w stanach niskiej samooceny, problemach z odżywianiem i przy zaburzeniach depresyjnych, lękowych – jest pomocna przy rozmaitego rodzaju dolegliwościach somatycznych, podnosi świadomość ciała, pomaga osiągnąć stan relaksu oraz zdecydowanie polepsza jakość życia.