Basen dla niemowlaków – już od trzeciego miesiąca życia

Choć nawet dekadę temu pływanie niemowląt nie było lubiane wśród matek, to obecnie coraz więcej z nich postanawia zapisać swoje pociechy na basen. Dla niemowląt taka aktywność okazuje się bowiem świetnym ćwiczeniem, umożliwiającym lepszy rozwój ich organizmu. Warto również dodać, że – wbrew opiniom wielu mam – na basen możemy udać się z dzieckiem naprawdę wcześnie, bo nawet od trzeciego miesiąca po urodzeniu. Jednak pamiętajmy, że bobasy będą naprawdę niezagrożone jedynie wówczas, kiedy wybierzemy się z nimi na właściwe ćwiczenia pod okiem wykwalifikowanego instruktora. Jak więc je odszukać? O jakich rzeczach powinniśmy pamiętać przy poszukiwaniach? I co zyskamy stawiając na basen dla niemowląt?

Dlaczego powinniśmy wybrać basen dla niemowląt?

Kluczowym plusem pływania niemowląt okazuje się niewątpliwie to, że wszechstronnie wspiera zdrowie dziecka. Dzięki zajęciom na pływalni prędzej rozwija się układ oddechowy, wzmacnia się układ mięśni, a delikatne nadal kości dzieci nie będą narażona na przeciążenia, przez co zmniejsza się ryzyko nadwyrężeń. Basen dla niemowląt to też świetne rozwiązanie usprawniające naukę zborności ruchowej, dzięki czemu dzieci szybciej stawiają pierwsze kroki. Dobrze również zaznaczyć, iż zajęcia na pływalni odbywają się z innym bobasami – są więc wspaniałą okazją do zawiązania społecznych relacji z rówieśnikami.

Bezpieczeństwo na basenie dla niemowląt

Mnóstwo matek błędnie uważa, iż zajęcia na basenie dla niemowląt stwarzają czasem pewnego typu niebezpieczeństwo, a wystarczy z głową podejść do wyboru ekipy, jaka przygotowuje takie ćwiczenia. Szczególnie istotne będzie niewątpliwie to, by były one nadzorowane przez doświadczonych instruktorów, którzy po pierwsze zadbają o ochronę niemowląt przebywających na basenie, lecz też opracują odpowiednie zabawy, dzięki którym te dobrze wykorzystają czas na basenie i wyniosą z tego zdrowotne oraz psychiczne zyski.