Aparat do terapii ultradźwiękowej – na stany zapalne i ból

Szukasz aparatu do ultradźwięków? Koniecznie odwiedź ten adres

Ultradźwięki o częstotliwości od 1 do 3 megaherców są często wykorzystywane przez fizjoterapeutów. Rzecz jasna, nie dzieje się tak bez przyczyny, bowiem odpowiednio aplikowane ultradźwięki korzystnie oddziałują na zdrowie pacjentów. Mogą być one stosowane do masażu mięśni, a generowana za ich pomocą wysoka temperatura działa kojąco na tkankę nerwową. Z tego powodu masaż ultradźwiękami może być stosowany do uśmierzania bólu, redukowania napięcia mięśniowego i poprawy przepływu limfy. Powyższe działanie możliwe jest jednak wyłącznie z wykorzystaniem odpowiedniego aparatu do ultradźwięków.

Aparat do ultradźwięków – sposób działania?

Jak już wspomnieliśmy, aparaty do ultradźwięków generują dźwięki o stosownej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, stosowana od blisko wieku, opiera się na dwóch rodzajach efektów: atermicznych oraz termicznych. Te pierwsze mają zbawienne oddziaływanie na przepływ płynów ustrojowych – zwłaszcza limfy. Z kolei efekty termiczne polegają w głównej mierze na nagrzaniu tkanek bogatych w kolagen – wiązadeł, ścięgien, blizn czy stawów i znajdują zastosowanie w przygotowaniu organizmu do znacznego wysiłku czy też przy leczeniu różnego typu stanów zapalnych.

Aparat do ultradźwięków – stacjonarny lub przenośny?

Funkcjonują dwa warianty aparatów do ultradźwięków – stacjonarne oraz przenośne. Mobilny aparat terapii ultradźwiękowej będzie świetnym wyborem kierowaną do fizjoterapeutów, którzy dojeżdżają do pacjentów czy też podejmujących ich w kilku placówkach. Jeśli natomiast fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, w którym przyjmuje sporą ilość pacjentów – zwłaszcza w ramach kontraktu z NFZ – najlepszym zakupem będzie wydajniejszy i bardziej funkcjonalny stacjonarny aparat do ultradźwięków.

Nasza siedziba:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]