Wyjątkowy topaz mistyczny

Więcej o mistycznym topazie na https://www.mystictopaz.pl

Wspaniały wygląd oraz nietypowy, jak na topaz, odcień to najistotniejsze właściwości topazu mistycznego, który od dawna szczyci się wielkim zainteresowaniem miłośników ozdób. Choć na pierwszy rzut oka mogłoby się wydać, że to odmienny minerał, topaz mistyczny okazuje się naprawdę normalnym topazem. Jego oryginalne walory są efektem specjalnej technologii wyrobu – prawdziwy topaz jest podczas niej wystawiany na wpływ gorąca oraz powlekany cienką warstwą kruszcu szlachetnego. To z tego powodu topaz mistyczny wygląda tak zachwycająco.

Kolory topazu mistycznego

Kolory, jakie ma topaz mistyczny zależą przede wszystkim od kruszcu, z którym jest połączony. Szczególnie często widywany jest karmazynowy topaz mistyczny, który powstaje w połączeniu z tytanem. Chrom powoduje natomiast, że kamień ma fioletowy kolor, niebieski z kolei jest wynikiem podgrzania kamienia bez jakichkolwiek dodatków. Szczególnie dobre skutki przynosi wykorzystywanie białego topazu – szczególnie pozyskanego w Afryce, Brazylii oraz na Syberii.

Topaz mistyczny – nie tylko do eleganckich strojów

Jak w poprzednim fragmencie napisaliśmy, wspaniałe zalety topazu mistycznego są wysoko cenione przez jubilerów. Chętnie używają go zatem do wyrobu naszyjników, pierścionków i broszek. Wbrew stereotypom biżuteria z topazem mistycznym może być zakładana częściej niż jedynie do eleganckich strojów – doskonale wygląda również na co dzień. Istotna jest też mnogość barw, sprawiająca, że prościej można wybrać ozdoby do konkretnego stroju.