Srebrna biżuteria z ametystami

Ametyst uznawany jest przez wielu jako najpiękniejsza odmiana kwarcu. Występuje m. in. w Brazylii, Paragwaju, Kenii i Zimbabwe. Jego złoża znajdują się także w naszym kraju. Ametyst ma fioletowo-purpurową barwę, którą zawdzięcza obecności śladowych ilości glinu i żelaza. Bogatą kolekcję biżuterii z tymi kamieniami szlachetnymi znajdą Państwo na stronie www.ametysty.com.pl.

Biżuteria z ametystami – ceniona od wieków

Ametysty znajdowały się w wielu klejnotach koronnych. Ametyst uwielbiała np Katarzyna II Wielka. Znaleźć go było można w berłach królów brytyjskich. w XXI wieku, znajdziesz go w broszkach i kolczykach, choćby na stronie ametysty.com.pl. Wyśmienicie wygląda w stylizacjach wieczorowych. W celu rozświetlenia twarzy, warto założyć srebrne kolczyki na sztyftach z ametystami, jeżeli zaś chcemy uzyskać bardziej widoczny efekt lepiej zdecydować się na duży element, taki jak oprawiony w srebrze ametyst na srebrnym wisiorku.

Biżuteria z ametystami – moc i właściwości

Broszki czy bransoletki z ametystami warto nosić nie tylko w czasie wielkich okazji, ale również w pracy. Poza pięknym wyglądem, kamień uwalnia ponoć od stresu i dodaje cierpliwości. Czy tak jest naprawdę? Przekonaj się o tym na własnej skórze.