Elegancka i niedroga srebrna biżuteria

Więcej szczegółów o biżuterii srebrnej

Jest z nami od tysięcy lat i pomimo pojawienia się różnych innowacyjnych projektów, w istocie niewiele się zmieniła. Biżuteria nadal pełni tę samą funkcję – jest swoistą dekoracją ciała, a także umożliwia wyrażenie swojego charakteru. Nic więc dziwnego, iż biżuterię tak samo często zakładają kobiety oraz mężczyźni, dzieci i dorośli, ludzie z różnych grup społecznych. Bez względu na to, jakie wzory cenimy, prawie za każdym razem biżuteria jest wykonywana z tych samych materiałów – zazwyczaj ze srebra. Dlaczego jednak srebrna biżuteria jest tak chętnie wybierana? Jak troszczyć się o srebrne przedmioty, by posłużyły co najmniej pięć dziesięcioleci?

Bezpieczna srebrna biżuteria

Głównym plusem srebrnej biżuterii jest niewątpliwie fakt, że jej stosowanie daje szansę ustrzec się różnych dolegliwości. Srebro jest antybakteryjne, zatem zakładanie srebrnej biżuterii bywa rekomendowane osobom, które niedawno przekłuły uszy. Nie sposób nie wspomnieć także o jego wyglądzie, który łączy się z dość niskimi kosztami zakupu.

Srebrna biżuteria – jak się troszczyć?

Srebro posłuży wiele czasu, jednak powinniśmy prawidłowo je pielęgnować. Przede wszystkim nie nośmy srebrnej biżuterii, gdy wykonujemy jakieś prace – łatwo ją porysować czy pęknąć w kontakcie ze środkami czyszczącymi. Srebrna biżuteria powinna też być pielęgnowana w wodzie z denaturatem lub amoniakiem. Trzeba przechowywać ją w pudełku z miękką wyściółką – unikniemy wówczas uszkodzeń.

Nasza siedziba:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]