Duży wybór wisiorków srebrnych

Poszukujesz wisiorków? Koniecznie odwiedź tę stronę

Srebro to jeden z najczęściej stosowanych przez złotników materiałów. Nie powinno być w tym jednak nic dziwnego – jest miękkie, pięknie wygląda i cechuje je ciekawy połysk. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne potrzebują jednak odpowiedniej ochrony – surowiec ten okazuje się naprawdę delikatny, w związku z czym łatwo go uszkodzić. Jak zatem troszczyć się o srebrną biżuterię?

Silne środki myjące niszczą wisiorki srebrne

Mocne środki myjące dla wyprodukowanej ze srebra biżuterii okazują się szkodliwe. W kontakcie z nimi metal może odbarwiać się oraz blaknąć. Nie wolno więc wykorzystywać ich do czyszczenia ozdób, a podczas sprzątania koniecznie musimy ściągnąć wszelkie wisiorki srebrne i pierścionki.

Przechowywanie wisiorków srebrnych

Wisiorki srebrne powinniśmy chronić także wtedy, kiedy ich nie nosimy. Do ich przechowywania należy znaleźć kuferki wykładane od środka miękkim materiałem – zapobiegniemy tak ich zarysowaniu. Srebro nie najlepiej reaguje również na styczność z wodą oraz promieniami słonecznymi, które mogą powodować, że straci barwę albo się odkształci. Zanim schowamy kilka przedmiotów do szkatułki, powinniśmy przed tym zabezpieczyć je delikatną szmatką albo wrzucić do foliowego worka.

Pielęgnacja wisiorków srebrnych

Do czyszczenia srebra najlepiej wykorzystać ciepłą wodę z solą, która doskonale zmywa pojawiający się na powierzchni tego materiału nalot. Oprócz tego odpowiednie będą także wódka, białko jaja oraz specjalne preparaty. Do czyszczenia wykonanych ze srebra ozdób musimy używać delikatnych szmatek – twarde mogą porysować fakturę.