Biżuteria z cyrkoniami – o syntetycznych kamieniach szlachetnych

Poszukujesz cyrkonii? Kliknij tu

Podczas dzieła zdobienia biżuterii powszechnie wykorzystuje się przeróżne kamienie szlachetne. Poza niezaprzeczalnym nadaniem biżuterii niepowtarzalnego wyglądu, mają one ogromny wpływ na cenę opracowywanego dzieła. Skutkiem tego jest dość nieliczne grono klientów mogących pozwolić sobie na prawdziwe klejnoty wśród posiadanych ozdób. Znaleziono naturalnie także rozwiązania dla zwykłego człowieka.

Co rozumiemy jako cyrkonie? Ich użycie w biżuterii

Cyrkonie to sztucznie wytwarzane materiały ozdobne, nie pojawiające się w czystej formie w przyrodzie. Jest to praktycznie najlepsza alternatywa dla brylantów – z powodu niemal wyglądu nie do odróżnienia i zbliżonych właściwości. Zwykle cyrkonia nie ma barwy, ale wersje zawierające inne substancje mogą posiadać wszystkie kolory lub nawet zmieniać je dzięki wpływowi światła. Z uwagi na wymienione walory estetyczne, cyrkonie stały się niezwykle popularne w jubilerstwie.

Stomatologia i bizuteria, czyli gdzie spotyka się cyrkonie?

Jak wspomnieliśmy cyrkonie na dobre osiedliły się w jubilerstwie, jako elementy dekoracyjne biżuterii, mają one naturalnie także inne zastosowania. Wykorzystuje się je przykładowo w stomatologii (jako przejściowe wypełnienie zębów u dzieci), do mierzenia pH w ekstremalnych temperaturach albo też przemyśle. W przeszłości, przez swoje cechy używane były nawet w takich przedsięwzięciach, jak Rosyjskie misje kosmiczne. Jeśli jednak interesuje nas unikatowa biżuteria z cyrkoniami, możemy nabyć ją na przykład przez internet.