Bigle, sztyfty, rybki – rodzaje zapięć kolczyków srebrnych

Więcej szczegółów o kolczykach srebrnych.

Kupując kolczyki należy zwrócić uwagę nie tylko na to jak się prezentują, materiał, z którego są wytworzone, i kształt, ale też na zapięcie. Poniżej przedstawiamy zwięzłą listę często używanych zapięć do kolczyków:

Kolczyki bigle

Bigiel to standardowe i najszerzej stosowane zapięcie tego rodzaju biżuterii. Jest silne i nie trzeba do niego używać dodatkowych zatyczek, jak przykładowo w zapięciu na sztyft. Tego rodzaju zapięcie daje spora wygodę noszenia i często jest stosowane w biżuterii w stylu art deco. Wadą bigla jest jego duży rozmiar.

Kolczyki klips

Bardzo dobre rozwiązanie dla pań, które nie zdecydowały się na przekłucie uszu. Współcześnie stosunkowo sporadycznie używane.

Kolczyki rybka

Komfortowe w noszeniu w ciepłe dni, kiedy nie nosi się odzieży z wysokim kołnierzem, czapeczek ani szalików.

Kolczyki bigle angielskie

Tak samo popularny jak klasyczny bigiel, lecz bezproblemowy w zapinaniu, dzięki odchylanej klapce z tyłu. Częstokroć stosuje się je przy drogocennych zestawach biżuterii.

Kolczyki z zapięciem angielskim

Stosowane w drobnych, przeważnie złotych kolczykach. Wygodnie się je zakłada i nie potrzeba do nich zabezpieczającej zatyczki. Tego typu kolczyki wykorzystywane są często w biżuterii dla dzieci.

Kolczyki sztyft

Niezwykle popularne zapięcie. Ma nikłą możliwość odpięcia się, a końcówki na zapięcie są łatwe do zakupienia. Kolczyki z tego rodzaju zapięciem sprzedają się najczęściej. Dobrze sprawdza się w przypadku cyrkonii oraz małych kulek.

Nasza siedziba:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]