Właściwe oznakowanie budynków – tabliczki na drzwi

W każdym budynku znajduje się całe mnóstwo przeróżnych sal o większym lub mniejszym znaczeniu. Sprawne przemieszczanie się po nich – zarówno odwiedzającym, ale także osobom , które wykonują swoje obowiązki w danym obiekcie – zapewniają przeróżne tabliczki na drzwi. Ich wybór jest obecnie naprawdę ogromny. Jakiego rodzaju tabliczki na drzwi dostępne są w sprzedaży? Czym charakteryzują się te , które uważane są za najbardziej popularne?

Tabliczki na drzwi – w jakich miejscach są stosowane?

Odpowiednie oznakowanie budynku podnosi przejrzystość jego działania. I nie ma tu znaczenia czy chodzi o przedszkole, sklep, urząd czy biuro – prawidłowe oznaczenie pomieszczeń pozwala na szybkie odszukanie pokoju, który w danym momencie jest naszym celem. Tak dzieje się chociażby w szpitalu czy szkole. W przypadku urzędów, biur i banków tabliczki na drzwi dadzą możliwość błyskawicznego wyszukania pokoju, w którym dyżuruje potrzebna nam na dany moment osoba. Szczególnie popularne są tabliczki na drzwi, w których można dowolnie wymieniać znajdujący się na nich napis. Dzięki temu w momencie, kiedy np. w urzędzie ma miejsce rotacja kadr, opis na tabliczce można bez większych problemów zmienić. Pozwala to więc oszczędzić naprawdę dużą ilość gotówki – nie trzeba przecież wydawać funduszy na zakup nowych tabliczek.

Tabliczki na drzwi – jakie jeszcze mają zastosowanie?

Dzięki tabliczkom na drzwi można bez trudu odróżnić pomieszczenia mające charakter ogólnodostępny od tych, które stworzone zostały z myślą personelu konkretnej instytucji. Chodzi w tym wypadku o pokoje mające charakter socjalny, magazyny, toalety dla personelu oraz wszystkie te miejsce, do których z jakichś względów osoby postronne nie mogą mieć dostępu. Stosując tabliczki na drzwi, można także oznaczyć miejsca, w których palenie jest zabronione. Takie tabliczki, które przedstawiają zakaz palenia, są na ten moment ogromnie popularne. Nierzadko na tych tabliczkach oprócz napisu stosuje się przekreślony symbol papierosa. Dla większości osób przekaz tego znaku jest zatem nadzwyczaj czytelny. Nie zapominajmy także, że tabliczki informacyjne wiesza się także na drzwiach wejściowych do obiektów, które posiadają ułatwienia dla osób niepełnosprawnych.

Nasza siedziba:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]