Z czego składają się instalacje teletechniczne?

Instalacje teletechniczne. Sięgnij po rzetelną pomoc profesjonalistów w tej dziedzinie

Instalacje teletechniczne sieci RTV/SAT to potężna infrastruktura obejmująca mnóstwo różnych urządzeń – od elementarnych po bardzo skomplikowane. W Polsce funkcjonują profesjonalne podmioty, które zajmują się obsługą sieci RTV. Przekonajmy się jakie usługi proponują i z jakich modułów składają się instalacje teletechniczne.

Instalacje teletechniczne – multiswitche końcowe i wzmacniacze magistralne

Instalacje teletechniczne to urządzenia takie jak: anteny , zabezpieczenia odgromowe, mikrowzmacniacze abonenckie, zasilacze, multiswitche końcowe. Na rynku dostępne są również wzmacniacze szerokopasmowe, kable telekomunikacyjne, transmodulatory i cyfrowe stacje czołowe. Urządzenia tego typu zakładane są na nieruchomościach, w hotelach i wieżowcach. Firmy specjalizujące się w sieciach RTV/SAT zajmują się natomiast na przykład planowaniem sieci i produkcją konkretnych urządzeń. Instalacje teletechniczne wymagają najlepszych komponentów oraz fachowego montażu – dlatego zalecana jest pomoc fachowców.

Instalacje teletechniczne – regulacje prawne

Istotne jest także, żeby sieci kablowe spełniały kryteria Rozporządzenia Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej. Dlatego potrzebne jest doradztwo techniczne profesjonalnych firm, które dostarczą odpowiednie rozwiązania oraz zaproponują wysokiej jakości moduły dostosowane do potrzeb konkretnej sieci. Instalacje teletechniczne nierzadko wymagają także napraw, a zatem niezwykle duże znaczenie ma opieka gwarancyjna. Jej odbiorcami są zazwyczaj deweloperzy.

Nasza siedziba:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]