Wzmacniasz DVB-T – najlepsze rozwiązanie na słaby sygnał antenowy

Wzmacniacz DVB T kupisz na telmor.pl/Produkty/Wzmacniacze-przedwzmacniacze.

Oglądanie telewizji jest dzisiaj codziennością. Na telewizor spoglądamy przy piciu porannej herbaty i przy spożywanej wieczorem kolacji. Programy w telewizji oglądają dzieci, nastolatki, osoby będące w średnim wieku oraz seniorzy. W ogromnej ofercie programowej każdy ma szansę wyszukać coś idealnego dla siebie. Niemniej jednak, nieraz sygnał jest tak słaby, że odbiór ulubionego kanału jest po prostu niemożliwy. Doskonałym wyjściem są wtedy wzmacniacze antenowe, wśród których wyliczyć można m. in. wzmacniacz DVB-T.

Kiedy wzmacniasz DVB-T może być potrzebny?

Należy wiedzieć, że jakość sygnału jest tym gorsza, im większa odległość dzieli antenę od odbiornika. Do tego pogarsza się ona na każdym złączu, co znaczy, że optymalnym rozwiązaniem jest zmniejszenie liczby gniazd antenowych oraz unikanie łączenia krótkich odcinków kabli. Użycie wzmacniacza to gwarancja tego, że sygnał jest silniejszy, a w efekcie odbieramy zdecydowanie wyraźniejszy obraz. Wzmacniacze montuje się zaraz za anteną bądź zaraz przed telewizorem. Miejsce ich ulokowania uzależnione jest od tego, w jaki sposób zbudowana jest sieć. Można dodać, że wzmacniacz DVB-T sprawdzi się nie tylko w wypadku odbiornika telewizyjnego, ale również radia.

Jakie typy wzmacniaczy DVB-T są dzisiaj dostępne?

Wyróżnia się parę typów urządzeń tego rodzaju. Dzisiaj stosować można wzmacniacze pasmowe, budynkowe, masztowe oraz kanałowe. Wzmacniacz pasmowy sprawdza się wtedy, kiedy wzmacniacz budynkowy jest zbyt słaby. Umieszcza się go niezwykle blisko odbiornika. Wzmacniacz kanałowy to dość nietypowy rodzaj wzmacniacza – potęguje on sygnał jedynie wybranych kanałów, ale jednocześnie skutecznie tłumi sygnał innych. Wzmacniacz masztowy montować można wówczas, gdy sieć antenowa cechuje się niewielkimi rozmiarami. To używanie właśnie jego poleca się w domkach jednorodzinnych. Przymocowuje się go na maszcie, a następnie stroi na paru pasmach. Z kolei wzmacniacze budynkowe można montować zarówno w niewielkich, jak i naprawdę rozbudowanych sieciach.

Nasza siedziba:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]