Stacja czołowa – moduły i możliwości

Jeśli chcesz kupić stację czołową, koniecznie wejdź na telmor.pl/Produkty/Cyfrowe-stacje-czolowe.

Stacja czołowa to system, dzięki któremu możemy oglądać telewizję kablową oraz korzystać z internetu. To kluczowy element, który skupia specjalistyczne komponenty służące do właściwej transmisji sygnału telewizyjnego. Pozostałe moduły budują razem kompleksowy system antenowy. Dowiedz się, z jakich elementów składa się stacja czołowa i gdzie z reguły jest wykorzystywana.

Stacja czołowa – do odbioru sygnału DVB-S/S2 oraz AV

Stacja czołowa to rozwiązanie wykorzystywane w instalacjach zbiorowego odbioru sygnału – m.in. w apartamentowcach, motelach, obiektach użyteczności publicznej oraz przez operatorów telewizji kablowej. Transportuje ona informacje do końcowych odbiorców. Jednym z najważniejszych komponentów tworzących stację czołową jest specjalna szafka montażowa – wyprodukowana zarówno do odbioru sygnału DVB-S/S2 oraz AV. Specjalistyczne programy ułatwiają jej szybką konfigurację. Do szafki wchodzą rozmaite moduły – na przykład DTV RR4 czy DTVD CI1.

Stacja czołowa – oddzielne wejścia USB

Pojedyncze komponenty dedykowane są do transmisji sygnałów różnego pochodzenia, przykładowo DVB-S/S2 i AV. Standard analogowy jest mniej doskonały niż cyfrowy – występują nieprawidłowości w przesyle dźwięku i obrazu, a rozbudowa generuje większe koszty. Gros części składających się na stację czołową ma również oddzielne wejścia USB, które pozwalają na dodanie własnego contentu. Komponenty można ze sobą łączyć, tworząc sprawny system antenowy.

Nasza siedziba:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]