Kabel koncentryczny – niezbędny element działającego telewizora

Zobacz, gdzie zamówić kabel koncentryczny.

W dużej liczbie domów znajduje się odbiornik telewizyjny. Znaczna część z nas lubi czasami obejrzeć interesujący film bądź profesjonalnie przygotowany serwis o charakterze informacyjnym. Aby jednak w telewizorze pojawiał się sygnał, niezbędne jest zamontowanie właściwego podłączenia. Wykorzystuje się do tego celu na przykład kable koncentryczne, które obecnie zakupimy bez problemu w sklepach , które oferują artykuły do odbioru sygnału telewizyjnego.

Kabel koncentryczny – podstawowe parametry

W sprzedaży dostępne są na chwilę obecną przeróżne kable koncentryczne, które charakteryzują się nieco odmiennymi właściwościami. Najbardziej elementarny podział rozróżnia kable koncentryczne zewnętrzne i wewnętrzne. Każdy kto potrzebuje kabel koncentryczny bez najmniejszych wątpliwości powinien zwrócić uwagę na jego ważne parametry. Istotne są dopasowanie i tłumienie, które gwarantuje odbiór telewizji na doskonałym poziomie. Rewelacyjnym produktem są kable posiadające konstrukcję Tri–Shield. Jej wykorzystanie sprawia, że przewód odznacza się klasą „A” ekranowania oraz ochrania sygnał przed zakłóceniami zewnętrznymi, które mogą poważnie wpływać na jakość odbioru. Kable koncentryczne przodujących marek doskonale sprawdzają się w modernizacji, ale również przy rozbudowie sieci teletechnicznych zarówno małych, jak i wielkich operatorów. Znaczna część kabli koncentrycznych opracowana została zgodnie z wyśrubowanymi wytycznymi produkcyjnymi. Dzięki temu wahania parametrów w ich przypadku są zwykle nieznaczne lub nie ma ich wcale.

Kabel koncentryczny – jakiego rodzaju materiałów używa się do jego wykonania?

Kable koncentryczne to najczęściej fuzja materiałów różnego rodzaju. Najczęściej rdzeń robiony jest z miedzi. Miedź jest materiałem cechującym się trwałością, który nie traci posiadanych właściwości nawet po wielu latach używania. Jeśli idzie o kable przeznaczonych do stosowania na zewnątrz budynków, do wyprodukowania warstwy wierzchniej stosuje się materiały niepodatne na działanie niekorzystnych czynników pogodowych.

Nasza siedziba:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]