Czemu stosuje się multiswitch kaskadowy?

Jeśli chcesz zamówić multiswitch kaskadowy, koniecznie sprawdź https://telmor.pl/Produkty/Multiswitche-optyka-multiswitchowa/Multiswitche-PREMU

Sieci telekomunikacyjne obecne są prawie we wszystkich budynkach. O tym, czy określona sieć jest odpowiednia, świadczy mnóstwo cech. Musi rzecz jasna być niezawodna i zapewniać wysoką jakość przesyłanych danych, jednak tak samo ważna będzie możliwość swobodnego jej skalowania. Zrobienie kolejnych połączeń nie może być związane z potrzebą przeprowadzenia skomplikowanych prac – przez to wszyscy odbiorcy nie mogliby bowiem przez określony czas połączyć się z siecią. Na szczęście stworzone zostały technologie, z którymi skalowanie sieci będzie łatwe oraz bezproblemowe dla jej użytkowników – chodzi o multiswitche kaskadowe, których wykorzystanie od kilku lat wymagane jest przepisami.

Budowa multiswitcha kaskadowego

Multiswitch kaskadowy pozwala na szybkie poszerzenie sieci. Jest to boks z umieszczonymi na rantach gniazdami oraz złączami, do których podłączane są przewody. Jeżeli niezbędne będzie powiększenie sieci – między innymi wtedy, kiedy kolejny abonent wykupił do niej dostęp – wystarczy tylko podłączyć kolejny przewód. Multiswitch kaskadowy może mieć rozmaite ilości złączy dla odbiorców – najmniejsze moduły tego typu posiadają 8 wtyczek, jednak u dostawców znajdziemy również multiswitche kaskadowe z szesnastoma, dwudziestoma czterema oraz trzydziestoma dwoma wyjściami.

Cechy multiswitcha kaskadowego

Jak łatwo się domyślić, przy kupnie multiswitcha kaskadowego najistotniejsza okazuje się rzecz jasna liczba wtyczek – dla niezbyt dużych obiektów nie musi przekraczać 8, ale w dużych domach należy oczywiście zastosować moduły o wyższej liczbie złączy. Bardzo ważna okazuje się także separacja między gniazdami a złączami – w ogromnej mierze rzutuje ona na jakość danych. Najlepsze multiswitche kaskadowe oferują separację na poziomie trzydzieści decybeli. Jest to ważne w szczególności w instalacjach telewizyjnych niektórych operatorów cyfrowych.

Nasza siedziba:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]