Ariana | Blogger | X X

5 sierpnia 2016

O autorce

Cześć. Mam na imię Ola, mam dziewiętnaście lat. Od października będę studiować humanistykę drugiej generacji (specjalność: Człowiek cyfrowy). Jestem nieco zakręconą osobą, stronię od ludzi, choć lubię z nimi rozmawiać. Cenię szczerość, natomiast nie lubię obłudy i kłamstwa. Unikam ludzi, którzy stawiają siebie ponad innych, a egoizm to ich drugie imię.

Kocham książki, ale tego powinniście się domyślić, w końcu prowadzę bloga z recenzjami. Moja przygoda z książkami rozpoczęła się kilkanaście lat temu. Jako mała dziewczynka z przyjemnością chodziłam do biblioteki, a swoje ulubione książki z tamtego okresu czytałam po kilkanaście razy. W gimnazjum miałam mały zastój, nie wiedziałam, czego chcę i nie czytałam prawie wcale. Powróciłam do ich czytania w liceum, choć nie było łatwo, biorąc pod uwagę fakt, że miałam coraz więcej nauki. Na nowo zaczęło mi to sprawiać radość. Wracając... nie ograniczam się co do gatunków i jestem otwarta na nowe propozycje. Najczęściej jednak sięgam po literaturę faktu, biografie, romanse/erotyki oraz szeroko pojętą fantastykę. Doskonale odnajduję się także w tematyce wojennej. Nie mam nic przeciwko kryminałom, thrillerom, horrorom, literaturze młodzieżowej czy zwykłym opowiadaniom. Wychodzę z założenia, że każdej książce należy dać szansę, znaleźć w niej plusy, minusy i wspomnieć o nich w recenzjach. Nie wyobrażam sobie życia bez czytania, choć nie mam nic do ludzi, którzy nie czytają. Zapewne mają inne zainteresowania, które są równie ciekawe.

Moją drugą pasją, oprócz książek, jest grafika komputerowa. W tej kwestii jestem samoukiem, choć skończyłam liceum o profilu matematyczno-informatycznym. Przez jakiś czas prowadziłam bloga graficznego, jednak postanowiłam go zamknąć, bo zmuszanie się do robienia kolejnych prac czy wstawiania nowych postów było bezsensowne. W wolnych chwilach "psocę" w Photoshopie. Wykonuję zarówno animacje, jak i większe prace: nagłówki, bannery, a ostatnio nawet okładki książek.

Nałogowo oglądam filmy i seriale. Nie mam ulubionych produkcji, ponieważ w swoim życiu obejrzałam ich już wiele. Podobnie mam z serialami. Są jednak filmy, które wywarły na mnie spore wrażenie, do których lubię powracać i miło je wspominam. Tak jak w przypadku książek bez znaczenia jest dla mnie gatunek. Jednego dnia mogę obejrzeć komedię, drugiego horror, a trzeciego jakiś film dokumentalny.

***

Jeżeli chcesz wiedzieć o mnie więcej, zapytać się o coś lub po prostu porozmawiać, sprawdź zakładkę Kontakt. Tam znajdziesz na mnie namiary.

4 komentarze:

 1. Cześć. Wydajesz się ciekawą osobą :D Mam podobnie odnośnie książek :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajna z Ciebie dziewczyna!:D Też nienawidzę kłamstwa i egoizmu. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miło mi to słyszeć. Widzę, że mamy coś wspólnego :)

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...