Ariana | Blogger | X X

18 maja 2019

„The Trouble with Love” Claire Contreras

Co wydarzyło się w Vegas, zostaje w Vegas?

Plan Morgan jest prosty: znaleźć nową, wymarzoną pracę, stworzyć aplikację randkową, przestać umawiać się z dupkami. Brzmi jak plan idealny, ale czy faktycznie uda się go jej zrealizować? Morgan zaczyna pracę w wymarzonej firmie. Nie spodziewa się jednak spotkać tam mężczyzny, z którym spędziła wyjątkową noc rok temu. Bennett jest równie zaskoczony, jak ona i już w pierwszej chwili wie, że musi trzymać się od niej z daleka. Czy jednak jest to możliwe, biorąc pod uwagę to, że będą razem pracować? Czy będą w stanie zapomnieć o wydarzeniach sprzed roku 

Pierwszą książką Claire Contreras, którą przeczytałam był The Player. Ogromnie przypadł mi do gustu styl tej autorki, więc szybko sięgnęłam po jej kolejne powieści. Pamiętam, że mój wybór, zupełnie przypadkowo, padł na serię Hearts (Kaleidoscope Hearts, Elastic Hearts, Paper Hearts). Wtedy przepadłam, bo seria ta całkowicie mnie oczarowała. Bez wahania sięgnęłam również po najnowszą książkę pisarki – The Trouble with Love. 

Mam wrażenie, że styl pisania, który można odnaleźć w jej książkach, to połączenie stylu Vi Keeland ze stylem Corinne Michaels (przynajmniej w jakimś stopniu). Tworzy to niesamowitą mieszankę wybuchową, którą pokochałam od pierwszej książki, po którą sięgnęłam. Historia stworzona przez autorkę nie tylko bawi, ale również sprawia, że topnieje serce. Relacja Bennetta i Morgan jest w pełni naturalna, a chemia między tą dwójką jest widoczna już od pierwszych stron, kiedy mamy okazję poznać wydarzenia z przeszłości obojga. Pisarka, choć w największym stopniu swoją uwagę poświęca parze głównych bohaterów, nie zapomina o postaciach dalszoplanowych, które odgrywają istotną rolę w rozwoju akcji. Bardzo polubiłam zarówno rodzinę Bennetta, jak i brata Morgan. Całej historii towarzyszyły naturalne dialogi. Słowne przekomarzanki bohaterów to coś, co natomiast pokochałam już u innych autorek. Tutaj było podobnie. 

The Trouble with Love to książka, która dostarczyła mi wielu emocji. Wywoływała zarówno uśmiech, jak i lekkie wzruszenie. To historia dwójki ludzi, którzy są pełni pasji i zaangażowania. Przez całą opowieść można natknąć się na motywy znane z innych tytułów, ale autorka nie spoczęła na laurach i nie oddała w ręce czytelników niedopracowanej czy nudnej powieści. Przelała na papier wciągającą historię i nie zostawiła czytelników z pustymi rękoma. Sprawiła, że pokochałam historię Bennetta i Morgan od pierwszego rozdziału i chciałam zostać z nimi jak najdłużej. Claire Contreras zawarła w tym tytule wszystko, co cenię sobie w książkach z tego gatunku. Mamy tu charyzmatycznych bohaterów, którzy mają różne zainteresowania i nie są zwykłymi kukłami występującymi na kartach książki. Mamy tu również ciekawie prowadzoną fabułę i nagły zwrot akcji, który może zaskoczyć niejedną osobę. Ale najważniejsze, co ma w sobie ta książka, to emocje, a one są nie do podrobienia. Jeżeli jakaś książka nie potrafi wywołać we mnie emocji, czuję rozczarowanie. W tym przypadku tak nie było, a autorka zaserwowała mi istny rollercoaster. Czuję się w pełni usatysfakcjonowana poprowadzeniem losów bohaterów, a także domknięciem wszystkich wątków. 

The Trouble With Love to nie tylko książka o miłości. To również historia bohaterów, którzy walczą o swoje i próbują spełniać swoje marzenia, ale także opowieść o trudnych relacjach rodzinnych i przebaczeniu. Książka ta pokazuje również, jak ważna w dzisiejszych czasach jest rozmowa z drugim człowiekiem. Serdecznie polecam! Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...