Ariana | Blogger | X X

16 grudnia 2018

„Ryder” + „Branna” L.A Casey

Ryder i Branna przechodzą kryzys - ich związek wisi na włosku, a Branna nie wie, czy jest jeszcze co ratować. Od pewnego czasu Ryder znika na całe noce, nie tłumacząc nawet, gdzie się wybiera. Stał się opryskliwy, niemiły i zimny. Branna jednak nie wie, że mężczyzna ma powód, by tak się zachowywać. Czy w końcu uda im się naprawić relacje i będzie można mówić o szczęśliwym zakończeniu? 

Serię o braciach Slater poznałam kilka lat temu, wtedy właśnie sięgnęłam po raz pierwszy po Dominica (pierwszy tom). Prawdę mówiąc, robiłam do niego kilka podejść, ale ostatecznie historia o niegrzecznej rodzinie bardzo mi się spodobała (choć i tak uważam, że Dominica i Rydera dzieli przepaść, i to ogromna). Gdy pojawiła się informacja, że właśnie ta seria zostanie wydana w Polsce, bardzo się ucieszyłam. I zapewne nie tylko ja, bo tak naprawdę ta seria przypadła do gustu naprawdę wielu osobom. I takim oto sposobem jest rok 2018, a czytelnicy mogą cieszyć się już 4 pełnoprawnymi częściami oraz czterema nowelkami, dołączonymi do każdego z tomów. 

Opowieść o Ryderze i Brannie, to opowieść o najstarszych członkach rodzin. Ryder stoi na czele rodziny Slaterów, natomiast Branna to starsza siostra Bronagh, która jednocześnie sprawuje nad nią opiekę. Nadeszła pora, by w końcu im poświęcić trochę uwagi, choć bohaterowie przewijali się przez wszystkie poprzednie tomy. 

W życie bohaterów zakradła się rutyna. Branna i Ryder oddalili się od siebie na tyle, że kobieta myśli o rozstaniu. Od pewnego czasu ten związek ją wyniszcza nie tylko fizycznie, ale i psychicznie. Nie wierzy, że Ryder jeszcze ją kocha, a i w niej coś pękło, bo jak sama powiedziała “kocham go, ale nie jestem w nim zakochana”. Związek tej dwójki wisi więc na włosku i nie widać cienia nadziei, by jeszcze walczyć o to, co z niego zostało. Mimo posiadania tylu bliskich przy sobie, Branna czuje się osamotniona. Udaje, że wszystko jest w porządku, a tak naprawdę umiera od środka. Wszystko dusi w sobie, nie pozwalając sobie na opowiedzenie o swoich uczuciach komuś bliskiemu. 

Skłamałabym, pisząc, że nie zaskoczyła mnie ta historia, bo zaskoczyła i to bardzo. Głównie tym, jak diametralnej zmianie uległ styl pisania L.A. Casey. Szczerze mówiąc, autorka praktycznie całkowicie odeszła od używania wulgaryzmów i pojawiają się one naprawdę sporadycznie, służą jedynie podkreśleniu i wyakcentowaniu emocji, jakie siedzą w bohaterach. A jeśli już o bohaterach mowa, to niezmiernie mi się podoba, jak autorka przedstawiła relację tej dwójki, nie zapominając przy tym o pozostałych postaciach. Ich charaktery są coraz lepiej i umiejętniej zarysowane, co działa zdecydowanie na korzyść książki. Nietrudno zauważyć, że przed Ryderem i Branną stoi duże wyzwanie - walka o związek nie jest rzeczą łatwą, wymaga czasu, cierpliwości i siły bohaterów. Czy będą w stanie o siebie walczyć, jak tak bardzo oddalili się od siebie, a uczucie zgasło, jak ogień przy zapałce? Teoretycznie można byłoby się domyślić, jak ta historia się potoczy, jednak nie wszystko było tak oczywiste, jak można byłoby sądzić. Autorka bowiem skonstruowała ciekawą historię, nie zapomniała o problemach bohaterów z poprzednich części i połączyła to wszystko w spójną całość. W książce możemy liczyć na mały zwrot akcji, a punkt kulminacyjny opowieści wzbudza niemałe emocje. 

Ryder to historia o przebaczeniu, kłamstwach, tajemnicach, dbaniu o bezpieczeństwo drugiej osoby, jak również o więziach rodzinnych. Wsparcie rodziny jest w tej historii kluczowe, bez niego nie wiadomo, jak potoczyłaby się ta opowieść. 

Branna to krótka nowela, licząca niewiele, bo zaledwie 176 stron, która stanowi dopełnienie historii głównych bohaterów z poprzedniej części. Jak nie byłam przekonana do noweli o Bronagh, która wnosiła niewiele do pierwszego tomu, tak tutaj jestem zadowolona, że ta nowela powstała. Zakończenie Rydera sprawiło, że nie chciałam rozstawać się z bohaterami. Branna to dalsze perypetie postaci, które na pewno usatysfakcjonują fanów serii i nie tylko. Los znów płata figla bohaterom i poddaje ich próbie, jednak oni się nie poddają i starają się rozwiązać swoje problemy. Czy jednak uda im sie wszystko wyprostować i wrócić na właściwy tor?

Garść informacji o obu tytułach:

Tytuł: Ryder; Branna
Tytuł oryginalny: Ryder; Branna
Cykl/seria: Bracia Slater (tomy 4; 4,5)
Autor: L.A Casey
Tłumaczenie: Marta Akuszewska
Wydawnictwo: Kobiece
Liczba stron: 408; 176
Data wydania: 9 listopada 2018

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję drogi czytelniku, że postanowiłeś przeczytać ten post. Będzie mi bardzo miło, gdy pozostawisz po sobie jakiś ślad w postaci komentarza i zmotywujesz mnie do dalszej pracy! :)

Pozdrawiam, Ola.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...