Ariana | Blogger | X X

6 lipca 2017

ZAPOWIEDŹ: „Wszechświat w twojej dłoni” Christophe Galfard

Tytuł: Wszechświat w twojej dłoni
Tytuł oryginalny: The Universe in Your Hand: A Journey Through Space, Time, and Beyond
Autor: Christophe Galfard
Tłumaczenie: Sławomir Paruszewski
Wydawnictwo: Otwarte 
Data premiery: 13 września 2017
Opis: Gdy wieczorami patrzysz w niebo, widzisz tylko tajemniczą i niepokojącą przestrzeń. Granatowa otchłań przetykana mrugającymi gwiazdami stanowi zagadkę, nad którą pewnie się zastanawiasz. Jednak naukowy język, którym zwykle opisuje się Wszechświat, sprawia, że zamiast zgłębiać teorię Wielkiego Wybuchu, czujesz, że zaraz wybuchnie ci głowa. Właśnie dlatego musisz przeczytać tę książkę. Christophe Galfard, uczeń samego Stephena Hawkinga, zabierze cię na niezwykłą wyprawę 10 milionów lat świetlnych od Ziemi, pokaże powierzchnię gasnącej gwiazdy lub zmniejszy cię do rozmiarów atomu. Dzięki sile wyobraźni, bez trudnych definicji i skomplikowanych obliczeń odkryjesz prawdziwe piękno Wszechświata.


Galfard przemienia naukę w hollywoodzką historię — Livres Hebdo.
***

Zamierzacie skusić się na tę książkę? Nie wiem jak Wy, ale ja nie mogę się jej doczekać. Uwielbiam Stephena Hawkinga i cudownie będzie móc przeczytać książkę jego ucznia.


Opis książki oraz okładka: wydawnictwo Otwarte.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję drogi czytelniku, że postanowiłeś przeczytać ten post. Będzie mi bardzo miło, gdy pozostawisz po sobie jakiś ślad w postaci komentarza i zmotywujesz mnie do dalszej pracy! :)

Pozdrawiam, Ola.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...