Ariana | Blogger | X X

15 kwietnia 2017

BOOK HAUL #9

Nawet nie zdawałam sobie sprawy, że od ostatniego tego typu posta minęły cztery miesiące. Book Haule zawsze cieszyły się dużym zainteresowaniem, dlatego też postanowiłam dodać ten post, bo trochę książek już się nazbierało na mojej półce. Oficjalnie też mogę ogłosić, że skończyło mi się na niej miejsce. Mam w końcu nowy telefon (a co za tym idzie - lepszy aparat), dlatego zdjęcia powinny być teraz w lepszej jakości. Zostałam też przy kolorystyce czerwono-szarej. Jak sądzicie, to dobra decyzja?

Nowości ostatnich miesięcy
Zacznijmy od egzemplarzy recenzenckich, które przywędrowały do mnie w ostatnim czasie. Większość z nich jest od wydawnictwa Kobiecego. Od samej góry: Kiedy będziemy deszczem Dominiki van Eijkelenborg (recenzja wkrótce), Gracz Vi Keeland (recenzja) i Kreacja Elizy Sarnackiej-Mahoney od wydawnictwa Dobra Literatura. Pod nimi leży Manwhore +1 Katy Evans, czyli książka, o której mogliście poczytać już na blogu — o, tutaj. Następna pozycja to egzemplarz Otchłani nienawiści, czyli drugiego tomu serii Zemsta i przebaczenie Joanny Jax (recenzja w następnym tygodniu). Dwie pozycje na dole to Walka Vi Keeland (recenzja) oraz Był sobie pies W. Bruce'a Camerona. Obok stosu egzemplarzy recenzenckich znajduje się książka, która wywołała we mnie sprzeczne emocje, a o której mogliście przeczytać tutaj

Zdecydowanie więcej jest książek, które sama sobie kupiłam. Nazbierało się tego całkiem sporo, biorąc pod uwagę fakt, że w ostatnim Book Haulu nie pojawiła się żadna książka, którą bym kupiła. Na samej górze znajduje się książka, o której nie wiem kompletnie nic. Moja siostra będąc w Carrefourze kupiła ją za symboliczną złotówkę. Szkoda było nie wziąć, prawda? Kolejne książki kupiłam na dwóch promocjach na stronie wydawnictwa Znak. Milczenie Shusaku Endo już dawno za mną. Książka jest naprawdę warta polecenia. Tak mocno mnie zachwyciła, że od razu obejrzałam film, a potem wróciłam do posłuchania audiobooka! Z kolei Gniazdo Cynthii D'aprix Sweeney zauroczyło mnie swoją okładką. Żal mi było jej nie wziąć, ponieważ jej cena wynosiła około 15 złotych. Słyszałam też, że jest całkiem niezła, dlatego może niedługo się za nią zabiorę. Krótka instrukcja obsługi psa. Zemsta Krzysztofa M. Kaźmierczaka to książka, którą musiałam koniecznie mieć w swojej biblioteczce. Recenzowałam na blogu poprzednią część, o której możecie poczytać tutaj. Kiedyś miałam fioła na punkcie Pretty Little Liars, ale potem mój zapał nieco ostygł. Nie przeczytałam wszystkich części ani nie obejrzałam do końca serialu. Postanowiłam jednak kupić Sekrety PLL. Dlaczego? Po pierwsze książka kosztowała 2,90 zł, więc cena kusiła niemiłosiernie, a po drugie niebawem chciałabym wrócić do tej serii i przekonać się czy było warto. Ostatnia pozycja to książka youtubera Martina Stankiewicza, którego od czasu do czasu oglądam. Kupiłam ją za niecałe 12 zł.
O tych książkach nie muszę chyba nikomu mówić. Gdy tylko usłyszałam, że zostaną wznowione, wiedziałam, że muszę je koniecznie kupić. Ich wydanie jest po prostu idealne i dopracowane w każdym szczególe. Gdy ruszyła przedsprzedaż, od razu weszłam na stronę wydawnictwa i kupiłam cały komplet. I takim oto sposobem stałam się posiadaczką trzech książek z uniwersum Harry'ego Pottera: Fantastycznych zwierząt i jak je znaleźć, Qudditcha przez wieki oraz Baśni Barda Beedle'a.
Wydawnictwo Wojciech Marzec zajmuje się wydawaniem książek filmowych. Od jakiegoś czasu interesuję się kinematografią, dlatego stwierdziłam, że warto kupić kilka książek, które poszerzą moją wiedzę i pozwolą spojrzeć na pewne aspekty z innej perspektywy. Początkowo zakupiłam książkę, która jest tak kultową pozycją, że cytują ją już wykładowcy wiedzy o filmie. Mam tu na myśli Film art. Sztukę filmową. Wprowadzenie. To przede wszystkim podręcznik, który wprowadzi nas w podstawowe pojęcia, z niego dowiemy się, jak przebiega cały proces tworzenia filmu, a także poznamy historię kinematografii. Dwie kolejne książki to pozycje, które udało mi się kupić za niewielkie pieniądze. Reżyserię filmu reklamowego kupiłam za 29,90, w podobnej cenie nabyłam Dźwięk w filmie. Teorię i praktykę Davida Lewisa Yewdella. Jak na książki o takiej tematyce, są to naprawdę grosze.

Ostatni stosik z książkami, to książki, które wygrałam w konkursach oraz egzemplarz próbny książki, której zostałam ambasadorką. Na samej górze znajduje się książka Agaty Czykierdy-Grabowskiej Wszystkie twoje marzenia. Przeczytałam ją w jeden dzień, a Wy jej recenzję będziecie mogli przeczytać w niedzielę. Szept wiatru oraz Amerykańska sielanka to pozycje, które udało mi się wygrać w dwóch facebookowych konkursach. Tą pierwszą wygrałam na fanpage'u autorki, a drugą na fanpage'u Nie jestem statystycznym Polakiem, lubię czytać książki. 
Pomyślałam też, że przy okazji pokażę Wam filmy, które udało mi się nabyć w wyjątkowo niskich cenach. Prawie wszystkie kupiłam na stronie Empiku. Na samej górze znajduje się odcinek specjalny Sherlocka, czyli Upiorna panna młoda. Dałam za nią bodajże 10 zł. Następnie możecie zobaczyć Uwikłanych, W świecie kobiet, Doriana Graya, December boys, Odbicie zła, Klub Jimmy'ego oraz Twarz anioła. Większość z tych filmów już obejrzałam. Ich ceny wahały się między 5 a 8 złotymi. Bajkę Krudowie dostałam od cudownej Agnieszki z bloga Książka od kuchni.

Czy w tych stosikach znaleźliście książkę (lub film) dla siebie? Może którąś z tych pozycji już czytaliście lub oglądaliście? Dajcie znać w komentarzach!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję drogi czytelniku, że postanowiłeś przeczytać ten post. Będzie mi bardzo miło, gdy pozostawisz po sobie jakiś ślad w postaci komentarza i zmotywujesz mnie do dalszej pracy! :)

Pozdrawiam, Ola.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...