Ariana | Blogger | X X

9 stycznia 2017

#12 MUST WATCH: styczeń

© 97books
Dzisiaj przychodzę do Was z kolejną porcją nowości, które w styczniu wchodzą do kin. Jest to pięć pozycji, które najbardziej mnie zainteresowały. Wśród nich nie ma La La Land, choć wiem, że wiele osób zamierza się wybrać na ten film, bo podobno jest "fantastyczny". No a ja, jak to ja, nie byłam nawet zachwycona zwiastunem. Pominę Goslinga i Stone, którzy są tak przereklamowanymi aktorami, że aż ma się dość.

Tytuł: Sing
Tytuł oryginalny: Sing
Premiera światowa: 11 września 2016
Premiera w Polsce: 6 stycznia 2017
Gatunek: animacja, muzyczny
Opis: W świecie zamieszkanym przez zwierzęta teatr prowadzony przez koalę Bustera Moona popada w tarapaty. Kochając teatr, zrobi on jednak wszystko, by go ocalić. Ostatnią szansą na przetrwanie jest wielki konkurs, który pomoże odnaleźć najpiękniejszy głos świata. Głos, który ocali teatr. Do konkursu staną: nucąca cicho jak mysz pod miotłą Mysz, nieśmiała Słonica, której towarzyszy pewna siebie matka, młody gangster Gorilla i punkowa rebeliantka Jeżozwierzyca.
Tytuł: Powidoki
Tytuł oryginalny: Powidoki
Premiera światowa: 10 września 2016
Premiera w Polsce: 13 stycznia 2017
Gatunek: dramat, biograficzny
Opis: Bohaterem filmu Powidoki jest Władysław Strzemiński, artysta, który nie poddał się socrealizmowi i doświadczył dramatycznych skutków swoich wyborów artystycznych. To film o tym jak socjalistyczna władza zniszczyła charyzmatycznego, niepokornego człowieka.
Tytuł: Balerina
Tytuł oryginalny: Ballerina
Premiera światowa: 30 listopada 2016
Premiera w Polsce: 20 stycznia 2017
Gatunek: animacja
Opis: 11-letnia Felicja od zawsze marzy o tym, by zostać baleriną w paryskiej operze. Razem z najlepszym przyjacielem, spryciarzem Wiktorem ucieka z sierocińca, by spróbować swych sił w paryskiej szkole baletu. Dzięki swej pasji, urokowi i talentowi trafia pod opiekuńcze skrzydła dawnej gwiazdy baletu Madame Odetty, która otworzy przed Felicją magiczny świat tańca i muzyki. Wielkie plany małej Felicji może pokrzyżować jej największa rywalka – podstępna Camille, której matka nie cofnie się przed niczym, by utorować córce drogę do kariery. Na szczęście Felicja zawsze może polegać na Wiktorze i Madame Odetcie, którzy nie pozwolą jej zwątpić w siebie i w swoje marzenia
Tytuł: Kłamstwo
Tytuł oryginalny: Denial
Premiera światowa: 11 września 2016
Premiera w Polsce: 27 stycznia 2017
Gatunek: biograficzny, dramat
Opis: Profesor Deborah Lipstadt, amerykańska pisarka, wykładowczyni i historyczka pochodzenia żydowskiego, zostaje pozwana przez Davida Irvinga, słynnego rewizjonistę historii Holokaustu, za oszczerstwo. Mężczyzna zarzucił pisarce, że w książce Denying the Holocaust fałszywie opisuje ona, jakoby zaprzeczał istnieniu Holokaustu. Proces toczył się w Wielkiej Brytanii, gdzie według prawa, to na pozwanym spoczywa ciężar udowodnienia, że oskarżenie jest nieprawdziwe. Z pomocą wybitnych prawników Deborah Lipstadt  zaczyna udowadniać to, o czym napisała w książce.
Tytuł: Elle
Tytuł oryginalny: Elle
Premiera światowa: 21 maja 2016
Premiera w Polsce: 27 stycznia 2017
Gatunek: thriller
Opis: Michèle wydaje się niezniszczalna. Jest twardą szefową znakomicie prosperującej firmy zajmującej się grami video. Z podobną bezwzględnością podchodzi do życia prywatnego i uczuciowego. Brutalny atak, którego we własnym domu staje się ofiarą, zmienia jej życie na zawsze. Kiedy w końcu odkrywa, kto jest sprawcą, oboje poddają się swoistej grze - perwersyjnej i przerażającej. A gra ta w każdej chwili może wymknąć się spod kontroli.

Muszę przyznać, że z niecierpliwością czekam na Kłamstwo. Zapowiedź tego filmu widziałam już kilkakrotnie i stwierdziłam, że to może być naprawdę dobry film. Obowiązkowo w zestawieniu pojawiły się bajki. Jedną z nich jest Balerina, a drugą Sing. Oczywiście odpuszczę sobie dubbing w Sing, ponieważ nie zniosę głosu youtuberów w animacji. Liczę także, że nie zawiedzie mnie thriller — Elle.

A Wy? Zamierzacie wybrać się w tym miesiącu do kina na jakąś premierę? 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję drogi czytelniku, że postanowiłeś przeczytać ten post. Będzie mi bardzo miło, gdy pozostawisz po sobie jakiś ślad w postaci komentarza i zmotywujesz mnie do dalszej pracy! :)

Pozdrawiam, Ola.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...