Ariana | Blogger | X X

3 grudnia 2016

Nowości od Edipresse

Tytuł: Ja i inni wariaci
Data wydania: 23 listopada 2016
Gatunek: pamiętnik, autobiografia
Opis: Udane małżeństwo rozbite przez fatalne zauroczenie. Namiętność, która przeradza się w obsesję. Mania przeplatająca się z depresją. Halucynacje i urojenia, które odbierają szczęśliwej dotąd kobiecie chęć do życia. Zuzanna Korońska po raz pierwszy szczerze opowiada o piekle, jakie przeszła z powodu choroby psychicznej. „Ja i inni wariaci” to pamiętnik, od którego nie można się oderwać.
Tytuł: 5 lat młodsza w 5 tygodni
Data wydania: 9 listopada 2016
Gatunek: poradnik
Opis: Wygląd 25-latki po czterdziestce, bez ingerencji chirurga? Czy to w ogóle jest możliwe? Okazuje się, że tak i Agnieszka Mielczarek jest tego żywym dowodem. Teraz żona Pascala Brodnickiego dzieli się cennymi poradami, które pomogą czytelnikom dokonać życiowych zmian oraz osiągnąć świeży i młody wygląd. . W książce 5 lat młodsza w 5 tygodni Agnieszka Mielczarek wyjaśnia, że wiele zależy od nastawienia, determinacji, diety oraz właściwego podejścia do życia. Dzieli się swoim wieloletnim doświadczeniem oraz podpowiada, jak świetnie wyglądać bez ingerencji medycyny estetycznej i zaawansowanej kosmetologii. Sama jest żywym dowodem na skuteczność stosowanych przez siebie metod.
Tytuł: Kasza jaglana
Data wydania: 9 listopada 2016
Gatunek: książka kucharska
Opis: W książce Kasza jaglana Beata Pawlikowska prezentuje aż 155 przepisów z kaszą jaglaną w roli głównej. Okazuje się, że z kaszy jaglanej można przygotować śniadanie, lunch, obiad, kolację, zupy, sałatki, sosy, dipy, pasty do kanapek, ciasta i ciastka, desery i chleby! Prawie wszystkie receptury zostały przygotowane na bazie dawnej chińskiej filozofii pięciu przemian. Polega ona na dodawaniu składników w określonej kolejności, w nawiązaniu do pór roku i żywiołów. Dzięki temu wszystkie narządy wewnętrzne zostają nakarmione tym, czego potrzebują.
Tytuł: Alfabet kolorowanka
Data wydania: 23 listopada 2016
Gatunek: kolorowanka
Opis: Alfabet kolorowanka zawiera kilkaset wzorów, które można dowolnie kolorować: kredkami, flamastrami czy farbami. Malowanki rozwijają zdolności motoryczne, precyzję, kreatywność i wyobraźnię. Uczą skupienia uwagi, cierpliwości i wytrwałości. Pozwalają dzieciom na autoekspresję, a także na wyciszenie i zrelaksowanie, po całym dniu spędzonym w przedszkolu czy w szkole. Alfabet kolorowanka może służyć zarówno do samodzielnej nauki, jak i do wartościowego spędzenia czasu rodziców z dzieckiem.
Tytuł: Dorota was urządzi
Data wydania: 9 listopada 2016
Gatunek: poradnik
Opis: Książkę rozpoczyna kalendarz prac. Dorota Szelągowska pomaga czytelnikom ułożyć własny plan świątecznych przygotowań. Podpowiada, że przez cały rok można szukać prezentów dla bliskich, 2 miesiące wcześniej warto rozpocząć porządki w domu, a 3 tygodnie wcześniej – świąteczne zakupy. 2 tygodnie przed świętami można udekorować wnętrze, a na kilka dni Wigilią pakować upominki i przygotowywać świąteczne dania. Oczekiwanie na święta Bożego Narodzenia świetnie potrafią uprzyjemnić kalendarze adwentowe. Nie mogło zabraknąć także przepisów na świąteczne dania – zarówno tradycyjne, takie jak pierniczki, kutię czy barszcz z grzybami, ale i bardziej niespotykane, na przykład zupę rybną z mlekiem kokosowym. Na czytelników czekają listy niezbędnych składników, opis przygotowania krok po kroku i apetyczne zdjęcia z propozycją podania.
Tytuł: Najlepsze na świecie pierogi Solejukowej
Data wydania: 23 listopada 2016
Gatunek: książka kucharska
Opis: Słynna wilkowyjska gospodyni, Kazimiera Solejuk z serialu Ranczo, w której postać wciela się popularna aktorka Katarzyna Żak, prezentuje pomysły na jedno z ulubionych dań Polaków: pierogi. Uzupełnia je o przepisy na kopytka, pyzy czy knedle. To wszystko sprawia, że książka Najlepsze na świecie pierogi Solejukowej stanowi podwójną przyjemność zarówno dla smakoszy, jak i telewidzów.
Tytuł: Kuchnia dla całej rodziny
Data wydania: 23 listopada 2016
Gatunek: książka kucharska
Opis: W książce Kamila Szczawińska dzieli się autorskimi pomysłami na 100 dań na każdą porę dnia. Wszystkie można przygotować z sezonowych, lokalnych i nieprzetworzonych produktów, dzięki czemu posiłki będą nie tylko smaczne, ale też pożywne i zdrowe. W książce Kuchnia dla całej rodziny proponuje czytelnikom barszcz, kapuśniak, botwinkę, ogórkową, a także kremy: brokułowy, z cukinii czy z pomidorów. Dzieli się także pomysłami na sałatki i surówki w różnych odsłonach: słodkiej i słonej, lekkostrawnej i bardziej treściwej. Nie zabrakło także receptur na sosy do sałatek. Kolejną część książki Kamila Szczawińska poświęca koktajlom, sokom i lemoniadom. Przekonuje czytelników, że od tych owocowych i warzywnych napojów można się uzależnić, tak samo jak od energii, którą dają na cały dzień.
Tytuł: Śmiechu warte, czyli z czego śmiał się PRL
Data wydania: 23 listopada 2016
Gatunek: literatura faktu
Opis: Śmiechu warte, czyli z czego śmiał się PRL to książka, która przybliża absurd, specyficzny humor oraz zakazane treści minionych czasów. Kultowe hasła z filmów Miś, Rejs i Seksmisja czy seriali Alternatywy 4 i Zmiennicy, niezapomniane dialogi ze skeczy Kabaretu Dudek, Tey i Pod Egidą, piosenki Kabaretu Starszych Panów, humor Olgi Lipińskiej, wypowiedzi Jerzego Gruzy, Zofii Czerwińskiej czy Kazimierza Kaczora… Śmiechu warte, czyli z czego śmiał się PRL to dziesiątki ciekawostek i kompendium peerelowskiej kultury śmiechu. A jeśli uzupełnimy lekturę o zaproponowane przez autora pozycje filmowe czy kabaretowe, może stanowić znakomity zestaw rozweselający dla całej rodziny.
Tytuł: Legendarne ikony stylu
Data wydania: 23 listopada 2016
Gatunek: literatura faktu
Opis: Prowokowały, inspirowały, szokowały i zadziwiały. Nie bały się głośno mówić, co myślą. Wykorzystywały pozycję społeczną, sławę i majątek, by móc być sobą i żyć wbrew konwenansom czy poprawności politycznej. Wszystkie niezmiennie przez całe życie kochały modę. Dziesięć niezwykłych kobiet Katarzyna Straszewicz opisuje w książce „Legendarne ikony stylu”. Wszystkie rozdziały zilustrowane są ciekawymi fotografiami autorstwa wybitnych fotografów Vogue'a oraz wzbogacone cytatami i anegdotami. Opisane przez Straszewicz bohaterki stanowią dowód na to, że prawdziwej wizjonerce nic nie może stanąć na drodze. Swoim stylem wyprzedzały czasy, torując drogę nowym trendom oraz obyczajowej i modowej rewolucji.

Informacje prasowe i okładki (c) Edipresse Książki

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję drogi czytelniku, że postanowiłeś przeczytać ten post. Będzie mi bardzo miło, gdy pozostawisz po sobie jakiś ślad w postaci komentarza i zmotywujesz mnie do dalszej pracy! :)

Pozdrawiam, Ola.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...