Ariana | Blogger | X X

4 listopada 2016

#11 MUST WATCH: listopad

(c) 97books

Witajcie w jedenastym poście z cyklu Must Watch. Zbliżający się koniec roku jest naprawdę obfity w premiery, dlatego nic dziwnego, że w listopadzie mam ochotę zobaczyć aż 8 filmów! W porównaniu z innymi miesiącami to naprawdę dużo, więc nie przedłużając, zapraszam Was do przejrzenia premier, które w szczególności mnie interesują.

Tytuł: Przełęcz ocalonych
Tytuł oryginalny: Hacksaw Ridge
Premiera światowa: 4 września 2016
Premiera w Polsce: 4 listopada 2016
Gatunek: biograficzny, dramat, wojenny
Opis: Schyłek drugiej wojny światowej. Armia amerykańska toczy ciężkie walki z Japończykami o każdy skrawek lądu na Pacyfiku. Strategicznym celem jest wyspa Okinawa, której zdobycie może oznaczać ostateczną klęskę Japonii. Wśród setek tysięcy amerykańskich żołnierzy trafia tu Desmond T. Doss, sanitariusz, który ze względu na przekonania odmówił noszenia broni. Traktowany z nieufnością, oskarżany o tchórzostwo, wkrótce udowodni jak bardzo się wobec niego mylono. Podczas najcięższych starć, wielokrotnie ryzykując życiem, wydostaje z ognia walki ponad 70 rannych żołnierzy. Tak rodzi się legenda bezbronnego bohatera.
Tytuł: Wszystkie nieprzespane noce
Tytuł oryginalny: All These Sleepless Nights
Premiera światowa: 23 stycznia 2016
Premiera w Polsce: 4 listopada 2016
Gatunek: dramat
Opis: Krzysiek kończy trwający pięć lat związek z pierwszą dziewczyną i przeprowadza się do mieszkania najlepszego kumpla, Michała. Obaj rzucają się w wir nocnego życia, od kameralnych "domówek" przez imprezy klubowe i plenerowe festiwale. Nie przejmują się niczym, nie ustając w pogoni za znalezieniem swojego miejsca w życiu. Ze szczerych rozmów, całonocnych zabaw i wędrówek wyłania się obraz marzeń, ale także lęków i frustracji. Nagłe pojawienie się w ich życiu byłej dziewczyny Michała - tajemniczej Evy, wystawi ich przyjaźń na próbę. Pulsująca w rytmie uczuć i muzyki historia opowiedziana zostaje z perspektywy przyjaciół uwikłanych w miłosny trójkąt.
Tytuł: Trolle
Tytuł oryginalny: Trolls
Premiera światowa: 13 października 2016
Premiera w Polsce: 4 października 2016
Gatunek: animacja
Opis: Tytułowe trolle to przepełnione radością życia, rozśpiewane stworki, które obdarzono bajecznie kolorowymi włosami, układającymi się w niezwykłe fryzury. Magiczna kraina trolli zmieni się na zawsze, gdy jedna z jej mieszkanek, Poppy, wyruszy z misją ratunkową, która zaprowadzi ją w szeroki, nieznany dotąd świat.
Tytuł: Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć
Tytuł oryginalny: Fantastic Beasts and Where to Find Them
Premiera światowa: 16 listopada 2016
Premiera w Polsce: 18 listopada 2016
Gatunek: familijny, fantasy, przygodowy
Opis: Akcja filmu Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć rozpoczyna się w 1926 roku. Newt Scamander wraca z wielkiej wyprawy, której celem było odnalezienie i opisanie szeregu fantastycznych zwierząt. Jego krótki pobyt w Nowym Jorku mógłby przejść niezauważony, gdyby nie pewien nie-czar (tj. amerykański mugol) o imieniu Jakub, źle skierowany magiczny przypadek oraz ucieczka kilku fantastycznych zwierząt Newta. Wszystko to może spowodować nie lada kłopoty, zarówno dla świata magicznego, jak i nie-czarów.
Tytuł: Światło między oceanami
Tytuł oryginalny: The Light Between Oceans
Premiera światowa: 1 września 2016
Premiera w Polsce: 18 listopada 2016
Gatunek: dramat
Opis: Bohater wojenny Tom Sherbourne przyjmuje posadę latarnika na bezludnej wyspie u wybrzeży Australii. Wkrótce przybywa do niego ukochana żona Isabel. Zakochani żyją tu szczęśliwie w rytmie przypływów i odpływów oceanu. Ich największym, niespełnionym pragnieniem jest dziecko. Miesiące bezowocnych starań, dwa poronienia i pogłębiające się uczucie oddalenia zaczyna wpędzać Isabel w depresję. I wtedy zdarza się cud: do wybrzeży wyspy dobija mała łódź, na której pokładzie Tom znajduje martwego mężczyznę i żywe niemowlę. Pod namową Isabel, wiedziony odruchem serca, Tom łamie swoje surowe zasady i godzi się przyjąć dziecko jako własne. Szczęście świeżo upieczonych rodziców wkrótce zaczyna blaknąć, gdy okazuje się, że w okolicy od miesięcy zrozpaczona matka poszukuje zaginionego męża i maleńkiego dziecka
Tytuł: Plac zabaw
Tytuł oryginalny: Plac zabaw
Premiera światowa: 19 września 2016
Premiera w Polsce: 18 listopada 2016
Gatunek: dramat
Opis: Niewielkie miasto w Polsce. Dzień z życia nastolatków, którzy właśnie kończą szkołę podstawową. Niewinnie zapowiadające się spotkanie trójki bohaterów prowadzi do nieoczekiwanego, przerażającego finału. Scenariusz, nagrodzony w konkursie Script Pro, został oparty na faktach.
Tytuł: 9 życie Louisa Draxa
Tytuł oryginalny: The 9th Life of Louis Drax
Premiera światowa: 1 września 2016
Premiera w Polsce: 18 listopada 2016
Gatunek: thriller
Opis: W dniu swoich dziewiątych urodzin, Louis Drax, którego od zawsze prześladował niewytłumaczalny pech, w wyniku tajemniczego wypadku zapada w głęboką śpiączkę. Znany neurolog Allan Pascal, którego pociąga piękna matka chłopca, chce poznać prawdę i dowiedzieć się, czy Louisowi nadal grozi niebezpieczeństwo. Policyjne śledztwo nie odpowiada na kolejne niepokojące pytania. Lekarz decyduje się na udział w kontrowersyjnym eksperymencie, podczas którego chłopiec z otchłani śpiączki nawiązuje kontakt ze światem i odsłania porażające fakty.
Tytuł: Vaiana: Skarb oceanu
Tytuł oryginalny: Moana
Premiera światowa: 23 listopada 2016
Premiera w Polsce: 25 listopada 2016
Gatunek: animacja, przygodowy, familijny
Opis: Trzy tysiące lat temu najdzielniejsi żeglarze na świecie przemierzali wody południowego Pacyfiku i odkrywali wyspy Oceanii. Jednak w pewnym momencie ich wyprawy ustały na całe tysiąc lat – i nikt nie wie dlaczego… Walt Disney Animation Studios prezentuje film Vaiana: Skarb oceanu. Jest to komputerowo animowana opowieść o przygodach nastolatki, która, chcąc dokończyć dzieła swych przodków, wyrusza w niebezpieczną misję. Podczas podróży poznaje potężnego niegdyś półboga Maui. Od tego momentu wspólnie żeglują przez bezmiar oceanu, który nie szczędzi im karkołomnych przygód, obfitujących w spotkania z ogromnymi potworami.

Jak widzicie po raz kolejny jest wiele dramatów oraz thrillerów jeżeli chodzi o premiery. To już chyba normalne w tych zestawieniach. Mamy więc Przełęcz ocalonych (reżyserem jest Mel Gibson!), Wszystkie nieprzespane noce, Światło między oceanami, 9 życie Louisa Draxa oraz film, który wywołał spore poruszenie, a mianowicie Plac zabaw. Chcę jak najprędzej się na niego wybrać, choć słyszałam, że zakończenie jest tak szokujące, że ludzie po prostu wychodzą z niego zszokowani. Nie mogło też zabraknąć animacji, więc w tym miesiącu możemy wybrać się na Vaianę (Moanę) oraz na Trolle. Listopad to także miesiąc premiery filmu z uniwersum Harry'ego Pottera. Już 16 listopada na wszystkich fanów będą czekały Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć!

Znaleźliście dla siebie jakiś film? Może jego opis Was zainteresował albo występuje w nim ktoś, kogo znacie? Dajcie znać w komentarzach, jakie macie plany i oczekiwania wobec filmów. Myślę, że może wywiązać się z tego ciekawa dyskusja.

(c) zdjęcia oraz informacje: filmweb.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję drogi czytelniku, że postanowiłeś przeczytać ten post. Będzie mi bardzo miło, gdy pozostawisz po sobie jakiś ślad w postaci komentarza i zmotywujesz mnie do dalszej pracy! :)

Pozdrawiam, Ola.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...