Ariana | Blogger | X X

15 października 2016

#10 MUST WATCH: październik

W tym miesiącu Must Watch pojawia się nieco później niż zwykle, ale jest to spowodowane moim brakiem czasu oraz... zapominalstwem. Dopiero dzisiaj mogłam na spokojnie usiąść i stworzyć ten post, dlatego bez zbędnego przedłużania zapraszam do dalszej części wpisu.

Październikowe premiery
Tytuł: Osobliwy dom Pani Peregrine
Tytuł oryginalny: Miss Peregrine’s Home For Peculiar Children
Premiera światowa: 28 września 2016
Premiera w Polsce: 7 października 2016
Gatunek: fantasy, przygodowy
Opis: Wizjonerski reżyser Tim Burton przedstawia ekranizację pierwszej z cyklu bestsellerowych powieści Ransoma Riggsa. Podążając za wskazówkami, które zostawił mu ukochany dziadek, Jake odkrywa, że istnieje niezwykły świat poza czasem i przestrzenią, a w nim niezwykłe miejsce, zwane Osobliwym domem pani Peregrine. Jake poznaje niesamowite moce mieszkańców domu i dowiaduje się, że mają oni potężnych wrogów. Wkrótce przekona się, że jeśli chce ocalić swych nowych przyjaciół, musi nauczyć się korzystać z ”osobliwości”, którą sam został obdarzony.
Tytuł: Wołyń
Tytuł oryginalny: Wołyń
Premiera światowa: 23 września 2016
Premiera w Polsce: 7 października 2016
Gatunek: wojenny
Opis: Akcja filmu Wołyń rozpoczyna się wiosną 1939 roku w małej wiosce zamieszkałej przez Ukraińców, Polaków i Żydów. Zosia Głowacka ma 17 lat i jest zakochana w swoim rówieśniku, Ukraińcu Petrze. Ojciec postanawia jednak wydać ją za bogatego polskiego gospodarza Macieja Skibę, wdowca z dwójką dzieci. Wkrótce wybucha wojna i dotychczasowe życie wioski odmienia najpierw okupacja sowiecka, a później niemiecki atak na ZSRR. Zosia staje się świadkiem, a następnie uczestniczką tragicznych wydarzeń wywołanych wzrastającą falą ukraińskiego nacjonalizmu. Kulminacja ataków nadchodzi latem 1943 roku. Pośród morza nienawiści Zosia próbuje ocalić siebie i swoje dzieci.
Tytuł: Inferno
Tytuł oryginalny: Inferno
Premiera światowa: 12 października 2016
Premiera w Polsce: 14 października 2016
Gatunek: thriller
Opis: Supertrio: Tom Hanks, Ron Howard i Dan Brown przedstawia ekranizację najlepiej sprzedającej się książki 2013 roku - Inferno. Światowej sławy profesor w dziedzinie symboliki Robert Langdon (dwukrotny laureat Oscara Tom Hanks) śladami poematu Dantego usiłuje rozwikłać zagadkę symbolu, który znajduje w marynarce, kiedy budzi się - pogrążony w amnezji - w jednym z włoskich szpitali. Będzie to najtrudniejsze zadanie w karierze Langdona, na którego zewsząd czeka niebezpieczeństwo.
Tytuł: Bociany
Tytuł oryginalny: Storks
Premiera światowa: 22 września 2016
Premiera w Polsce: 14 października 2016
Gatunek: animacja, komedia
Opis: Bociany przynoszą dzieci... A przynajmniej tak było kiedyś. Teraz bowiem zajmują się dostarczaniem przesyłek dla światowego giganta sprzedaży internetowej Cornerstore.com. Junior to najlepszy kurier w firmie, który na dodatek spodziewa się awansu. Przypadkowo jednak uruchamia Maszynę Produkującą Dzieci. W efekcie na świat zupełnie bezprawnie przychodzi śliczna dziewczynka. Junior nie ma wyjścia — musi podrzucić komuś ten kłopotliwy prezent, zanim szef się zorientuje. Wraz z Tulip, jedyną dziewczyną na Bocianiej Górze, wyrusza na pierwszą w życiu misję „narodziny”. Szalona podróż może sprawić, że powiększy się niejedna rodzina, a bociany odzyskają właściwą rolę w świecie.
Tytuł: Historia Marii
Tytuł oryginalny: Marie Heurtin
Premiera światowa: 10 sierpnia 2014
Premiera w Polsce: 21 października 2016
Gatunek: biograficzny, dramat
Opis: Historia pobytu czternastoletniej, głuchoniemej Marie Heurtin w prowadzonym przez siostry zakonne specjalnym ośrodku. Między dziewczynką a jedną z opiekunek zawiązuje się szczególna relacja.
Tytuł: Doktor Strange
Tytuł oryginalny: Doctor Strange
Premiera światowa: 27 stycznia 2016
Premiera w Polsce: 26 października 2016
Gatunek: fantasy, przygodowy
Opis: Doctor Strange jest filmową adaptacją popularnego komiksu, stworzonego przez Stana Lee i Steve'a Ditko. Głównym bohaterem jest znany chirurg, Stephen Strange, który ulega wypadkowi samochodowemu. Nerwy w jego rękach zostają uszkodzone, co uniemożliwia mu dalszą pracę. Odnajduje jednak nowe życie podczas szkolenia na najwyższego czarnoksiężnika Ziemi.

Na jesieni zawsze wychodzi dużo ciekawych filmów, więc stąd taka liczba premier, które chciałabym zobaczyć. W wielkim skrócie: Osobliwy dom Pani Peregrine to ekranizacja książki, której niestety jeszcze nie czytałam, ale mam ją w najbliższych planach. Zapewne obejrzenie tego filmu odłożę w czasie, ale i tak prędzej czy później go obejrzę. Wołyń to film, który wywołał wielkie poruszenie, to kolejna produkcja, która oparta jest o prawdziwe wydarzenia (rzeź wołyńska). Bardzo chciałabym obejrzeć ten film, ponieważ interesuję się historią, a takie produkcje nie są mi obce. W zestawieniu nie mogło też zabraknąć bajki, dlatego Bociany będą wiodły prym w październiku.

A jakie filmy Wy zamierzacie obejrzeć w tym miesiącu? Czy któraś z premier Was zainteresowała na tyle, abyście się wybrali na nią do kina?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję drogi czytelniku, że postanowiłeś przeczytać ten post. Będzie mi bardzo miło, gdy pozostawisz po sobie jakiś ślad w postaci komentarza i zmotywujesz mnie do dalszej pracy! :)

Pozdrawiam, Ola.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...