Ariana | Blogger | X X

25 września 2016

Spotkanie autorskie z Beatą Lewandowską-Kaftan w Warszawie!


Ta książka powstała z miłości – do Afryki, w której od pierwszej chwili poczułam się tak, jak gdybym wróciła do domu – mówi o swojej książce Afryka jest kobietą Beata Lewandowska-Kaftan. Opowiada o tamtejszych kobietach, które choć różnią się pochodzeniem, wyglądem, wyznawaną religią czy zwyczajami, to łączy je odwaga, piękno i siła. Z historii wyłania się obraz Afryki prawdziwej, a nie tej z katalogów biur podróży. Tytuł ukaże się 28 września nakładem Edipresse Książki.
© Edipresse Książki
Afryka jest kobietą to zbiór 16 opowieści i impresji, których bohaterkami są afrykańskie kobiety poznane przez Beatę Lewandowską-Kaftan podczas blisko 15 lat podróży po Czarnym Lądzie. Są wśród nich smukłe Turkanki, żyjące na terenach, gdzie nikt z nas nie przetrwałby tygodnia. I dumne Hamerki domagające się chłosty, by okazać swą odwagę, a także Himba o nieskazitelnie gładkiej skórze dzięki stosowaniu makijażu otjize. Są opowieści o kobietach Suahili, które w swoich sekretnych kobiecych rytuałach łączą kamasutrę z rytmami afrykańskich bębnów. I o kobietach z plemienia Mursi, które do dziś noszą wielkie krążki wargowe.

Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z Beatą Lewandowską-Kaftan poświęcone książce Afryka jest kobietą.
Spotkanie odbędzie się 7 października (piątek) o godz. 18:00 w Księgarni MDM przy ul. Koszykowej 34/50 w Warszawie.
Wstęp na spotkanie jest wolny.
***
Wybieracie się? Ja jeżeli miałabym taką możliwość, to na pewno pojawiłabym się na spotkaniu. Mam nadzieję, że ktoś się skusi i odwiedzi księgarnie.

© Edipresse Książki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję drogi czytelniku, że postanowiłeś przeczytać ten post. Będzie mi bardzo miło, gdy pozostawisz po sobie jakiś ślad w postaci komentarza i zmotywujesz mnie do dalszej pracy! :)

Pozdrawiam, Ola.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...