Ariana | Blogger | X X

22 września 2016

Kalendarze? Czemu nie!

Dzisiaj przygotowałam dla Was post poświęcony kalendarzom z wydawnictwa Edipresse. Myślę, że niejeden z Was ich używa, aby coś zapisać, zanotować lub zaplanować. Dużą popularność zdobyły teraz wszelkiego rodzaju plannery, ale myślę, że kalendarze są i będą nadal wiodły prym. Zapraszam do przeglądu kalendarzy na 2017 rok.


Rok dobrych myśli
Beata Pawlikowska zapewnia, że 2017 rok będzie dobrym rokiem, pełnym humoru, uśmiechu i radości. W tym celu na wszystkich kartach swojego nowego kalendarza zamieściła afirmacje, złote myśli, przemyślenia, wskazówki i porady – tak, by każdego dnia towarzyszyły nam pozytywne emocje.  

Beata Pawlikowska znana jest także z zamiłowania do zdrowego odżywiania i aktywnego stylu życia. Od wielu lat przekonuje innych, że warto dbać zarówno o swoje ciało i duszę, uprawiać sport, unikać przetworzonego jedzenia i sztucznych dodatków. W Kalendarzu 2017 również motywuje do pozytywnych zmian w życiu. Podzieliła się swoimi ulubionymi przepisami na smaczne i naturalne dania, m.in. na sałatkę z kaszą jaglaną, brokułami i ogórkami małosolnymi, żytni chleb ze śliwkami i orzechami i rozgrzewającą zupę z soczewicy.

Na każdej stronie kalendarza znajdują się także własnoręczne rysunki Autorki oraz miejsce na notatki. Na końcu kalendarza znajduje się kilkanaście stron przeznaczonych na zapiski, kontakty, refleksje, wspomnienia czy plany.


Fotograficzny
Znany i ceniony fotograf Jacek Bonecki udowodnił, że fotografia może być nie tylko pasją, ale też sposobem na życie. Przekonuje, że patrząc na świat przez obiektyw aparatu, postrzegamy go szerzej oraz pełniej doceniamy to, co nas otacza. Dzięki Kalendarzowi fotograficznemu 2017 fotografia może towarzyszyć nam każdego dnia. 

Jacek Bonecki dzieli się swoim 30-letnim doświadczeniem i umieszcza na kartach kalendarza wskazówki, jak robić zdjęcia w różnych miejscach i warunkach oraz o każdej porze roku, dnia i nocy. Nie brakuje również ciekawostek z całego świata i podróżniczych porad – także tych dotyczących bezpieczeństwa. Wskazówki te dopasowane są do aktualnej pory roku i okazji. 

Kalendarz zilustrowany jest fotografiami, które Jacek Bonecki przywiózł z wieloletnich podróży dookoła świata. Znajdują się tu pejzaże, portrety, zdjęcia zwierząt, jedzenia czy pojazdów czy różnorodnych obiektów. Każdej fotografii towarzyszy opis, jakim aparatem i przy jakich ustawieniach zostało zrobione. Dzięki temu kalendarz stanowi album barwnych i różnorodnych fotografii, które zainspirują do odkrywania naszej planety i podejmowania nowych wyzwań.


Na dobre dni
Kalendarz 2017 Na Dobre Dni może służyć zarówno, do pisania, jak i do czytania. Praktyczność i pożyteczność łączy z tym, co przyjemne i relaksujące. Sprawdzi się jako klasyczny terminarz, w którym nie brakuje miejsca na plany, notatki, naglące sprawy, a także refleksje czy warte zapamiętania wydarzenia. 

Kalendarz ułatwi także codzienność dzięki praktycznym poradom autorki. Wiele z nich dotyczy domowych roślin oraz warzyw i owoców, które można hodować we własnym ogrodzie czy znaleźć na straganach. Autorka radzi też, jak dbać o zdrowie własne, swoich bliskich i ukochanych zwierzaków. Małgorzata Kalicińska dzieli się nie tylko sekretami na temat zdrowia, urody i kulinariów, ale także pomysłami na wartościowe spędzanie czasu z bliskimi. 

Dodatkowym atutem Kalendarza są złote myśli Małgorzaty Kalicińskiej i cytaty z powieści, które przypomną ulubione lektury lub zachęcą do przeczytania nieznanych jeszcze książek. Niektóre z nich wywołają uśmiech na twarzy, a inne mogą skłonić do refleksji czy stanowić motto na dany dzień.

Mariola Bojarska-Ferenc przygotowała specjalny Kalendarz 2017 SuperForma, dzięki któremu będzie mogła codziennie mobilizować do działania. Dzieli się w nim ulubionymi przepisami na zdrowe dania, prezentuje zestawy prostych ćwiczeń oraz motywuje nie tylko do utraty zbędnych kilogramów, ale do zmiany całego swojego życia na lepsze.


Super forma!
Oprócz krótkich wskazówek rozmieszczonych w całym terminarzu, autorka przygotowała także rozbudowane teksty dedykowane każdemu miesiącowi, w których dzieli się nie tylko swoją wiedzą, ale też wspomnieniami. W styczniu zastanawia się nad noworocznymi postanowieniami, w maju poleca slow jogging, w lipcu radzi, jak nie przytyć na wakacjach, we wrześniu tłumaczy, dlaczego tak ważne jest śniadanie, a w grudniu przekonuje, że wspaniałym świątecznym prezentem dla samego siebie może być zapisanie się na serię badań kontrolnych.

W kalendarzu znajdują się także propozycje ćwiczeń z różnych form ruchu, takich jak pilates, joga, tabata. Ćwiczenia są zilustrowane zdjęciami, na których autorka prezentuje, jak poprawnie je wykonać. Nie zabrakło także przepisów na zdrowe i odżywcze dania, takie jak: oczyszczające carpaccio z buraka, komosa ryżowa na słodko, jesienna zupa z dyni z kulką z cielęciny czy suflet ze szpinakiem i kozim serem. Ważnym elementem Kalendarza 2017 SuperForma jest także motywacja – autorka dzieli się własnymi przemyśleniami ale też cytatami, które mogą stanowić afirmację i motto na dany dzień.

***
Czy któryś z kalendarzy przykuł Waszą uwagę? Czy któryś z nich chcielibyście mieć w 2017 i z niego korzystać? Korzystacie z kalendarzy i często zapisujecie ważne daty? Dajcie znać w komentarzach, co myślicie o planowaniu wszystkiego.

© informacje: Edipresse, zdjęcia: Edipresse

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję drogi czytelniku, że postanowiłeś przeczytać ten post. Będzie mi bardzo miło, gdy pozostawisz po sobie jakiś ślad w postaci komentarza i zmotywujesz mnie do dalszej pracy! :)

Pozdrawiam, Ola.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...