Ariana | Blogger | X X

24 lipca 2016

„Gracze” / „Ballers” (2015)

Tytuł: Gracze
Tytuł oryginalny: Ballers
Gatunek: dramat, komedia
Kraj produkcji: USA
Rok emisji: 2015 
Sezon: pierwszy
Liczba odcinków: 10
Czas trwania: 21 minut
Obsada: Dwayne Johnson, Rob Corddry, John David Washington, Omar Benson Miller, Arielle Kebbel
Dystrybucja: Galapagos Sp. z o.o.

Łapię się na tym, że bardzo często oglądam filmy związane z futbolem amerykańskim i futbolistami. Przyznam szczerze, że Gracze są pierwszym serialem o takiej tematyce, jaki mam okazję oglądać. Serial Gracze to jedna z najnowszych produkcji HBO. Pierwszy sezon ma 10 odcinków, z których każdy trwa około 26 minut.

Spencer Strasmore jest emerytowaną gwiazdą futbolu. Teraz jego zajęciem jest opieka nad innymi zawodnikami. Próbuje sił jako menedżer. Do jego obowiązków należy pozyskiwanie nowych klientów, zajmowanie się ich transferem oraz tuszowanie nieprzyjemnych sytuacji, w które często wplątują się sportowcy. Jego kolegą po fachu jest Joe Krutel, który wstawia się za Spencerem u ich wspólnego przełożonego.

W serialu poznajemy także innych bohaterów. Jest to między innymi Ricky Jerret, nieco niesforny i wybuchowy, ale jednocześnie bardzo uzdolniony zawodnik. Prawdziwa gwiazda sportu, choć w życiu prywatnym jest nieco zagubiony. Podobnie jak pozostali bohaterowie. Choć sportowcy, zarówno byli, jak i obecni, fantastycznie radzą sobie na boisku, to poza nim są zupełnie innymi ludźmi. I o tym możemy przekonać się na własne oczy. Serial nie skupia się na rozgrywkach futbolowych, lecz na sportowcach i ich życiu.
Jest sport, jest alkohol, są pieniądze, więc nie mogło też zabraknąć pięknych i seksownych kobiet, które przewijają się przez wszystkie dziesięć odcinków pierwszego sezonu. Niektóre odgrywają duże role w życiu bohaterów, a niektóre po prostu znikają po jednej imprezie. Nie jest to z pewnością produkcja dla młodszych widzów. Nie brakuje też imprez do białego rana oraz narkotyków. 

Chociaż akcji jest tu niewiele, to wszelkie zmagania bohaterów obserwuje się z dużym zainteresowaniem. Dialogi nie są zwykłym zlepkiem słów, a wplecione w nie wulgaryzmy, tylko dodają smaczku. To serial nie tylko o sportowcach, ale także o ich rodzinach, przyjaciołach, radzeniu sobie z problemami i otaczającą rzeczywistością po zakończeniu kariery.

Jedna z głównych ról przypadła tym razem Dwayne'owi Johnsonowi, byłej gwieździe WWF, który dopiero od niedawna wspina się na kolejne szczeble kariery aktorskiej. Zdecydowanie pasuje do ról komediowych i jako była gwiazda futbolu sprawdził się doskonale. Jednak to nie on skradł całkowicie moją uwagę. Pozostałymi aktorami zaangażowanymi do tej produkcji są Rob Corddry (Jutro będzie futro), Omar Benson Miller (Zatańcz ze mną) oraz Troy Garity (W stronę słońca). W serialu pojawił się też były zawodnik jednej z amerykańskich drużyn futbolowych, czyli John David Washington. I to właśnie jego postać zrobiła na mnie największe wrażenie. Jego gra aktorska zaskoczyła mnie najbardziej, bo poradził sobie naprawdę nieźle. Może to zasługa genów? W końcu jego ojcem jest nie kto inny, jak uzdolniony Denzel Washington. 
Gracze to w dużej mierze gorzka historia o życiu futbolistów. Nie przeczę, że humor także pojawia się w tym serialu, ale nie gra w nich głównych skrzypiec. W tym momencie poczułam lekki zawód, bo to miała być produkcja nastawiona przede wszystkim na humor. Potem doszłam jednak do wniosku, że nic nie szkodzi. Historia jest ciekawa bez dużej ilości gagów i dowcipów. 

Chciałabym jeszcze wspomnieć o wydaniu DVD serialu, bo właśnie w taki sposób miałam okazję oglądać Graczy. W opakowaniu znajdziemy dwie płyty, na każdej z nich znajduje się po pięć odcinków, co dla mnie jest dużym plusem, ponieważ często się zdarza, że płyta będąca długo w odtwarzaczu często się zacina. Tutaj ten problem nie występuje. Serial miałam okazje oglądać z polskimi napisami, ale to akurat nie stanowiło dla mnie większej przeszkody. Za dubbingiem w przypadku filmów czy seriali nie przepadam, a lektor często bywa kiepski, więc to dobre rozwiązanie. Na płycie jest także bonus.

Gracze to kolejna dobra produkcja HBO. Pokazują ciekawe spojrzenie na życie byłych, jak i obecnych futbolistów, które nie zawsze jest usłane różami. Zdarzają się zgrzyty, niedomówienia, a także intrygi. Duże pieniądze i piękne kobiety kuszą ze wszystkich stron. Ze swojej strony mogę Wam polecić jak najbardziej ten serial, jednak musicie sobie zdawać sprawę, że nie każdemu z Was przypadnie on do gustu. Sami musicie się przekonać czy warto, czy lepiej odpuścić.

Za egzemplarz płyty dziękuję
Graczy możecie kupić TUTAJ

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...