Ariana | Blogger | X X

10 kwietnia 2016

„Nietykalni” / „Intouchables” (2011)

Tytuł: Nietykalni
Tytuł oryginalny: Intouchables
Gatunek: biograficzny, komedia, dramat
Kraj produkcji: Francja
Rok produkcji: 2011
Czas trwania: 112 minut
Reżyseria: Olivier Nakache, Eric Toledano
Obsada: François Cluzet, Omar Sy, Anne Le Ny, Audrey Fleurot
Dystrybucja: Gutek Film

Nietykalni to głośny film Oliviera Nakache i Erica Toledano. Wyprodukowany w 2011 zdobył wielką popularność w Stanach Zjednoczonych i we Francji. 


Phillippe został sparaliżowany i mimo że ma ogromny majątek, nie zatrudnia wykwalifikowanej pielęgniarki. Pracę dostaje Driss — wyluzowany, młody chłopak, który zdążył wyjść z więzienia. Czarnoskóry mężczyzna ledwie wiąże koniec z końcem, więc praca u milionera jest dla niego dobrą okazją na zarobienie pieniędzy. Driss chce dostać zasiłek, więc musi dodatkowo udowodnić, że starał się o pracę w różnych miejscach. 

Historia oparta na faktach pokazuje rodzącą się przyjaźń pomiędzy dwoma mężczyznami, którzy pochodzą z zupełnie odmiennych warstw społecznych. Ukazani na zasadzie kontrastu bohaterowie uczą się nawzajem czerpać radość z życia. Pozorne nieporozumienie pomiędzy bohaterami prowadzi do kolejnych humorystycznych wydarzeń. Żarty są nieprzesadzone, dodają jednak filmowi pewnej lekkości. Mimo prostej fabuły widz może odnaleźć w całej historii drugie dno. Jakie? Musi przekonać się sam.

Przyjaźń tych dwóch bohaterów budzi zdziwienie wśród służby, jak i znajomych Phillippe'a. Oni jednak nie widzą w tym nic dziwnego i zupełnie nie zwracają uwagi na otaczających ich ludzi. Driss zdobywa wiedzę na temat muzyki klasycznej, czy sztuki, sam natomiast pomaga Phillippe spotkać się z wybranką serca.

Na początku myślałam, że tym filmem ani Omar Sy ani François Cluzet nie wznieśli się na wyżyny aktorstwa, a mimo to całość oglądało się z prawdziwą przyjemnością. Doszłam jednak do wniosku, że czasami potrzeba dużego talentu aktorskiego, aby zagrać coś prostego, coś czym zachwycimy widza. Tak po prostu.

Przepiękny krajobraz Paryża przewija się przez kolejne minuty filmu, razem z bohaterami widz przemierza uliczki miasta miłości. Produkcja zachwyca całą oprawą graficzną, jak i muzyczną. Jest dopracowana w każdym szczególe.


Nietykalni to przede wszystkim chwytająca za serce historia, która ujmuje widza swoją prostotą i wymownością. Nie brakuje w niej gagów i zabawnych sytuacji, w których znajdują się bohaterowie, są też sceny, które zmuszają widza do zastanowienia się nad drogą, którą podążają w życiu. To piękna i zabawna opowieść o sile przyjaźni, wzajemnym zrozumieniu, oddaniu, szacunku, a także o pokonywaniu kolejnych, życiowych barier.

źródło zdjęć: filmweb.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję drogi czytelniku, że postanowiłeś przeczytać ten post. Będzie mi bardzo miło, gdy pozostawisz po sobie jakiś ślad w postaci komentarza i zmotywujesz mnie do dalszej pracy! :)

Pozdrawiam, Ola.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...