Ariana | Blogger | X X

14 marca 2016

Uwaga, analizujemy!


Na początku miała pojawić się ta analiza na facebooku, ale uznałam, że tutaj będzie zdecydowanie czytelniej i każdy będzie miał łatwy dostęp do tego wpisu. Ankietę utworzyłam już jakiś czas temu, ale spośród lubiących fanpage i obserwujących bloga wzięło w niej udział zaledwie 9 osób. Dziękuję im jednak z całego serca, a teraz przejdę do analizy odpowiedzi :)


Jak oceniasz wygląd bloga i czy jest coś, co Ci w nim przeszkadza?

Wyniki pokazały, że podoba się Wam on w 88%, co bardzo mnie cieszy i myślę, że na dobrą sprawę nie muszę w nim nic zmieniać. Natomiast jeżeli chodzi o zastrzeżenia, to zwróciliście mi uwagę na miniatury postów na stronie głównej. Na szczęście poprawiałam to na bieżąco i według mnie już jest w porządku (chodzi o okładki książek/filmów, bo niestety tagi będą rozjechane, ale postaram się coś zrobić w tej sprawie).

Niektórzy z Was nie próbowali się ze mną skontaktować, ale Ci, którzy to robili, nie mieli z tym żadnego problemu. Postaram się mimo wszystko zaktualizować zakładkę z kontaktem i wyrzucić stamtąd niepotrzebne linki.

Kolejne pytanie dotyczyło częstotliwości postów, z jaką miałyby się pojawiać na blogu. Poniżej zamieszczam wyniki. Większość z Was, bo aż 78% była za tym, aby posty pojawiały się 2-3 razy w tygodniu i podejrzewam, że właśnie do tego się zastosuję. Przynajmniej do matury, bo teraz każda minuta jest na wagę złota. Potem pomyślę nad innym rozwiązaniem, albo zostanie tak jak jest.Co czytasz najczęściej? 
W tym pytaniu chciałam się dowiedzieć, jakiego typu posty czytacie na moim blogu najczęściej. Najmniej popularny jest cykl Must Watch, z którego niestety nie zrezygnuję, bo z tego co widzę, to jednak ma on swoich odbiorców. Najczęściej czytacie recenzje książek (aż 100% ankietowanych) oraz recenzje filmów (44%). Zrezygnowałam natomiast z podsumowań miesiąca, które były tylko sztucznymi zapychaczami na blogu. Postanowiłam, że będę dodawała posty ze stosikami/zdobyczami, które będą zdecydowanie treściwsze i to nie będą same statystyki, jak w przypadku podsumowań. 
W szóstym pytaniu zapytałam, czy ważny jest dla Was kontakt autora z czytelnikiem. Było to pytanie otwarte, więc mieliście pełną dowolność w odpowiadaniu na te pytanie, a nie tylko suche tak lub nie. Zdecydowanie dla większości ważny jest ten kontakt, lubicie, gdy autor odpowiada na komentarze i nie pomija czytelnika — w ten sposób okazuje mu szacunek. I tutaj się z Wami całkowicie zgadzam. Rozumiem, że nie zawsze jest czas odpowiadać na wszystkie pytania, ale ja się staram to robić pod każdym postem. Najsmutniejsze jest chyba to, że ktoś czasami się wysili, zostawi długi i bardzo treściwy komentarz, ale zginie on w tłumie, a autor nawet go nie zauważy.

Czy chcielibyście, aby cykl TOP5 został wznowiony? Jeśli tak, to jakie rankingi chcielibyście w nim zobaczyć?
Osiem osób odpowiedziało, że tak, a jedna, że nie, bo jest nudny. Jeśli podobał się on większości, to uznałam, że miło będzie go przywrócić. Mam już przygotowane wstępne tematy takich postów, więc niedługo powinien się pojawić taki wpis. Wasze propozycje to: najlepsze książki, filmy, seriale, aktorzy, aktorki, ulubieni bohaterowie, TOP5 poszczególnych gatunków, TOP5 filmów z określonym motywem, a także książkowe męskie postacie, ranking muzyczny.

W ósmym pytaniu chciałam wiedzieć, w jakim stopniu kierujecie się moimi recenzjami przy wyborze książki lub filmu. Wyniki pokazały, że po przeczytaniu recenzji na książkę/film decyduje się 57% osób, co mnie bardzo cieszy, bo widzę, że czytacie to, o czym piszę i że w wielu przypadkach Was to interesuje. 

Wyniki dziewiątego pytania bardzo mnie zasmuciły. Zapytałam Was, jak często zostawiacie ślad na 97books. Dwie osoby odpowiedziały, że za każdym razem, również dwie osoby stwierdziły, że tylko czasami, a aż 5, że rzadko. Nie wiem, jak mam to skomentować, w zasadzie zastanawiam się czym jest to spowodowane. Czyżby brakiem czasu? 

Chciałam również wiedzieć o jakich książkach chcielibyście poczytać więcej na 97books. Zdecydowanie jesteście za kryminałami, thrillerami i książkami sensacyjnymi, niektórzy z Was chcą jeszcze więcej recenzji romansów/erotyków, ale pojawiły się też odpowiedzi, w których zasugerowaliście mi coś obyczajowego, przygodowego lub fantastycznego. Bardzo mnie to cieszy i postaram się, aby 97books było blogiem, na którym każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego.

Natomiast jeżeli chodzi o gatunki filmów, to czekacie na więcej recenzji komedii/komedii romantycznych, filmów fantasy/sci-fi oraz dramatów i melodramatów. Od razu powiem, że obejrzałam kilka takich filmów, ale muszę znaleźć czas na napisanie recenzji.

W jednym z ostatnich pytań zapytałam, czy bylibyście zainteresowani postami okołoksiążkowymi, z jakimiś gadżetami, instrukcjami, trikami dotyczącymi bloga. Większość odpowiedziała, że tak. Wasze propozycje były bardzo ciekawe i postaram się powoli wdrążyć tę serię w życie.

Nie mieliście większych uwag, pochwaliliście mnie za wygląd i kazaliście walczyć o promocję bloga. I jeżeli konkursy można uznać za taką promocję, to pojawią się aż dwa, w odpowiednich odstępach. O pierwszym pisałam już na facebooku. Pojawi się on, gdy na blogu będzie 30 000 wyświetleń. Co do drugiego, to pytanie skierowałam do Was: kiedy byście go chcieli i w jakiej formie miałby się ukazać. Za wszelkie sugestie serdecznie Wam dziękuję!

(c) główny obrazek - Dakota / kropeczki - iconfinder.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję drogi czytelniku, że postanowiłeś przeczytać ten post. Będzie mi bardzo miło, gdy pozostawisz po sobie jakiś ślad w postaci komentarza i zmotywujesz mnie do dalszej pracy! :)

Pozdrawiam, Ola.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...