Ariana | Blogger | X X

31 stycznia 2016

PODSUMOWANIE: 01/2016

Witajcie kochani w podsumowaniu stycznia. Cieszę się, że już tyle prowadzę tego bloga. Daje mi on dużo radości, to miejsce, gdzie mogę dzielić się własnymi przemyśleniami. Gdyby nie blog, to zapewne pisałabym do zeszytu, albo... w ogóle bym nie pisała. 
Podsumowanie w liczbach: 
Liczba odwiedzin: 15,418 (w ubiegłym miesiącu było 12, 378
Liczba opublikowanych postów: 12
Liczba obserwatorów: 70
Liczba recenzji książek: 6
Liczba recenzji filmów: 1
Inne posty:  5
Przeczytane w styczniu:
1. Kwiaty nie są konieczne - Cari Quinn (recenzja)
2. Bezczelna - Martyna Kubacka (recenzja)
3. Angielski w podróży - Katarzyna Frątczak (recenzja)
4. Złamane pióro - Małgorzata Maria Borochowska (recenzja)
5. Kochając Pana Danielsa - Brittainy C. Cherry (recenzja)
6. Zdążyć przed Panem Bogiem - Hanna Krall
7. Wieża - Gustaw Herling-Grudziński
8. Jesteś tylko moja - Meredith Wild

Razem przeczytałam 1836 stron, co daje średnio 59 stron dziennie. Cieszę się, że ten miesiąc wypadł lepiej od poprzedniego. Co prawda aż tyle czasu nie miałam na czytanie, ale codziennie znalazłam te kilka minut na przeczytanie kilku stron :)
Styczniowe zdobycze
(c) Dakota // instagram: shesomee

Pierwsze zdjęcie, na którym możecie zobaczyć, jakie książki zdobyłam w tym miesiącu. Pierwsza książka, to Romans nie jest konieczny. Trochę tytuł mało widać, ale to wina koloryzacji na zdjęciu. Jest do druga część cyklu Miłość jest konieczna. Kwiaty nie są konieczne bardzo mi się spodobała, była to przyjemna lektura, dlatego pomyślałam – czemu by nie kupić drugiej?  
Kolejna pozycja to Zapach Ciemności, drugi tom serii The Dark Duet. Wygrałam tę książkę w konkursie, więc mam nadzieję, że prędzej czy później, uda mi się skompletować cała serię.
Ember in the Ashes. Imperium Ognia również wygrałam w konkursie. Jestem bardzo zadowolona, bo od dawna czatowałam na tę książkę. I ostatnia z tego zdjęcia – Królowa Tearlingu. Trzecia nagroda z konkursu w tym miesiącu. I po pierwsze – jestem oczarowana oprawą graficzną tej książki i myślę, że historia również mnie urzeknie. 

W skrócie: 
1. Romans nie jest konieczny - Cari Quinn
2. Zapach ciemności - C.J. Roberts
3. Ember in the Ashes. Imperium Ognia - Sabaa Tahir
4. Królowa Tearlingu - Erika Johansen

Dwie książki z cyklu Miłość milionera. Mam je już dawno za sobą, ale wolałam je mieć na własność, bo e-booki  to nie to samo. Recenzje na pewno pojawią się na blogu, bo lubię powracać do książek, które mi się podobały, a według mnie zarówno Przytul się do mnie, jak Kiedy jesteś przy mnie, są warte uwagi. Trzecią książkę na pewno kojarzycie, zwłaszcza, że niedawno dodawałam jej recenzję, jest to Złamane pióro Małgorzaty Marii Borochowskiej.

W skrócie:
1. Przytul się do mnie - Sandi Lynn
2. Kiedy jesteś przy mnie - Sandi Lynn
3. Złamane pióro - Małgorzata Maria Borochowska


Znalazłam tę książkę na stronie oczytani.pl. Swoją drogą – polecam! Książki są tam niemal 70% tańsze niż w normalnych księgarniach. Czasami można znaleźć prawdziwe perełki. Listy z wyspy zwanej Niebem to książka, której akcja rozgrywa się podczas drugiej wojny światowej. Kolejna to Wydrążony człowiek. Muza ognia. W zasadzie to dwie powieści Dana Simmonsa w jednym tomie. Zapłaciłam za nią około 9 zł, więc nie przepłaciłam, prawda?   

W skrócie:
1. Listy z wyspy zwanej Niebem - Jessica Brockmole
2. Wydrążony człowiek. Muza ognia - Dan SimmonsDwie pierwsze książki Sparksa, czyli Ostatnia piosenka i Najdłuższa podróż oczywiście pochodzą z kiosku. Ukazują się średnio co dwa tygodnie. Brakuje mi jeszcze 11 książek. Trzy na samym dole są od Marty z Na regale u Marty Mrowiec. Jestem jej bardzo wdzięczna, bo szukałam jakichś tanich książek Evansa i Giffin, a Marta zaproponowała, że może mi wysłać wydania kieszonkowe, bo ona ma normalne wersje :)

W skrócie:
1. Ostatnia piosenka - Nicholas Sparks
2. Najdłuższa podróż - Nicholas Sparks
3. Szukając Noel - Richard Paul Evans
4. Obiecaj mi - Richard Paul Evans
5. Siedem lat później - Emily Giffin

Czy podoba Wam się taka forma podsumowania, czy woleliście starą wersję? Będę wdzięczna za wszelkie uwagi. Jak prezentuje się Wasz styczeń? Jesteście zadowoleni z przeczytanych książek? Jest jakaś, która nie spełniła Waszych oczekiwań? Piszcie w komentarzach :)

Wszystkie zdjęcia należą do mnie. Proszę nie kopiować, nie modyfikować i nie używać bez mojej zgody.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję drogi czytelniku, że postanowiłeś przeczytać ten post. Będzie mi bardzo miło, gdy pozostawisz po sobie jakiś ślad w postaci komentarza i zmotywujesz mnie do dalszej pracy! :)

Pozdrawiam, Ola.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...