Ariana | Blogger | X X

15 stycznia 2016

„Angielski w podróży” - Katarzyna Frątczak

Tytuł: Angielski w podróży
Tytuł oryginalny: Angielski w podróży
Cykl: -
Autor: Katarzyna Frątczak
Tłumaczenie: -
Wydawnictwo: Wymownia
Liczba stron: 38
Data wydania: 2016

Nie od dzisiaj wiadomo, że język angielski jest bardzo przydatny. Niestety, ale nawet, gdy gdzieś wyjeżdżamy, jest on niezbędny. Sama mam problem z przyswojeniem niektórych słówek, a co dopiero wymową! Na pewno nie raz i nie dwa byliście na wakacjach. Ale co jeśli wyjeżdżacie za granicę, a Wasz angielski kuleje? Znalazłam świetne rozwiązanie!

Do tej pory sięgałam tylko po książki z przykładowymi wyrażeniami, słówkami, czy po prostu zadaniami. Niestety, mam tę okropną zdolność, że wszystko, czego się nauczę, od razu ucieka mi z głowy. Od pewnego czasu jednak chciałam poszerzyć swoje słownictwo, bo matura zbliża się nieubłaganie, a ja postanowiłam zdawać ten język na poziomie rozszerzonym. 

Angielski w podróży to przydatny samouczek, w którym znajdziemy wiele zwrotów związanych z podróżowaniem. E-book jest podzielony na cztery części: na lotnisku, w samolocie, na dworcu, w komunikacji miejskiej. Na samym początku możemy się zapoznać instrukcją, w której dokładnie jest opisany sposób użytkowania tego e-booka.  Przy każdym rozdziale mamy całkiem spory wstęp, potem jest wypisana większość słówek i przydatnych wyrażeń. Następnie przechodzimy do Reading & speaking. Mamy za zadanie przeczytać dialog, nawet z podziałem na role, a potem odpowiedzieć na pytania, które znajdują się pod tekstem. Myślę, że to dobry sposób na przygotowanie się do ustnej matury. Możemy się powoli oswajać z taką formą wypowiedzi.

Podoba mi się prostota tego samouczka. Jest to zaledwie trzydzieści osiem stron, ale okazują się bardzo przydatne dla takiego laika jak ja. Od zawsze miałam problemy z nauką słówek, a dzięki temu samouczkowi nauczyłam się kilkunastu zwrotów, które pamiętam do tej pory i mam nadzieję, że pozostaną mi w głowie na dłużej. Z całą pewnością wykorzystam je przy pisaniu wypracowań.

Myślę, że to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy chcą wzbogacić swój zasób słownictwa z języka angielskiego.  Zapewne sięgnę po inne samouczki wydane przez wydawnictwo Wymownia, a Angielski w podróży, jak najbardziej polecam!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję drogi czytelniku, że postanowiłeś przeczytać ten post. Będzie mi bardzo miło, gdy pozostawisz po sobie jakiś ślad w postaci komentarza i zmotywujesz mnie do dalszej pracy! :)

Pozdrawiam, Ola.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...