Ariana | Blogger | X X

2 października 2015

„Niall Horan. One Direction. Z Irlandii na podbój świata” - Danny White

Tytuł: Niall Horan. One Direction. Z Irlandii na podbój świata
Tytuł oryginalny:  Niall Horan. The Unauthorized Biography
Cykl: -
Autor: Danny White
Tłumaczenie: Agnieszka Brodzik
Wydawnictwo: IUVI
Liczba stron: 280
Data wydania: 9 października 2013

Nie pamiętam dokładnej daty zakupu tej książki. To był impuls, chciałam mieć coś, co będzie związane z moim idolem. Tak. Również pokochałam One Direction. Jednak nie zaliczam się do Directionerek. Szanuję chłopaków za ich miłość do muzyki, za teksty, które tworzą oraz pozytywną energię, którą zarażają wszystkich wokół.

Na pewno każdy z Was słyszał o One Direction, przynajmniej raz w życiu całkowicie przypadkiem usłyszał jakąś piosenkę spośród czterech albumów. Ich muzykę pokochały miliony, jednak wiele osób też ich znienawidziło.

Książka o Niallu Horanie jest nieautoryzowaną biografią stworzoną przez Danny'ego White'a. White jest znanym pisarzem i autorem licznych publikacji, najchętniej pisze o gwiazdach show-biznesu.  Młody Irlandczyk skradł serce niejednej dziewczynie. Biografia jest podzielona na dziewięć rozdziałów, są to m.in. "Początek", "Droga ku sławie", "This is us" oraz obszerne artykuły o udziale w X-Factorze.

Nie jestem fanką biografii osób, które ciągle się rozwijają. Myślę, że coś takiego można tworzyć już po zakończeniu kariery. O One Direction powstało wiele takich książek, jednak tylko niektóre nadają się do przeczytania. Akurat tę czytało mi się bardzo przyjemnie. Znajdziemy w niej dużo zdjęć w wysokiej jakości, tekst nie zlewa się przez dobry dobór czcionki, a całość jest opatrzona ładną okładką. Do biografii został również dołączony plakat.

Sama treść nie odrzuca. W książce znajdziemy wiele faktów z życia Nialla, o których nie mówi się na co dzień. Możemy poznać jego historię od samego początku, zobaczyć, jak wszystko wyglądało w X-Factorze. Co może irytować? Ciągłe zwroty "zespół Nialla", czy kilka wpadek dotyczących kariery chłopaka oraz co jakiś czas jakaś literówka w imieniu, czy nazwisku jakiejś gwiazdy związanej z zespołem.

Całość stanowi na pewno niezwykłą gratkę dla każdego Directionera. Książka była reklamowana jako "Fascynujący portret uwielbiającego zabawę i dobre jedzenie idola nastolatek". Czy fascynujący? Wątpliwe. Jednak wielu fanów chętnie przeczyta tę biografię młodego Irlandczyka. Chciałabym też w przyszłości przeczytać biografię Harry'ego Styles'a, również z tego wydawnictwa.

7\10 *bardzo dobra*

6 komentarzy:

 1. Całkowicie nie dla mnie. Ich fanką nie jestem, nawet nie słucham tego co "tworzą". Nie, nie, nie :D

  Pozdrawiam,
  Rude recenzuje

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Haha, chyba pierwszy raz przy komentarzu zabrakło mi słów :D aż musiałam dopisać coś nie związanego z książką, bo to aż razi w oczy, że taki brzydki i krótki komentarz :D

   Usuń
  2. To zrozumiałe :) Ja sama uważam, że nie ma sensu czytać czegoś, czym się po prostu nie interesujemy :)

   Usuń
 2. Nie interesuje mnie ten zespół, więc na pewno nie zajrzę. Nie moja tematyka.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...